REKLAMA

ZE PAK chce spłacić w grudniu, przed terminem ok. 60 mln zł kredytu konsorcjalnego

2019-12-11 14:14
publikacja
2019-12-11 14:14
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

ZE PAK zamierza w grudniu 2019 roku, czyli przed terminem, który upływa w marcu 2020 roku, spłacić ok. 60 mln zł kredytu konsorcjalnego - poinformował PAP Biznes wiceprezes zarządu spółki Maciej Nietopiel.

"W grudniu planowana jest spłata ok. 100 mln zł kredytu, z czego ok. 60 mln zł przed terminem upływającym w marcu 2020 roku" - powiedział wiceprezes.

Dodał, że grupa obecnie nie ma kredytów inwestycyjnych, tylko obrotowe.

PAK podał w komunikacie prasowym, że przedterminowa zapłata oznacza spłatę wszystkich zobowiązań finansowych wynikających z umowy kredytowej, jak również w konsekwencji zdjęcie z majątku ZE PAK hipotek, zastawów oraz innych zabezpieczeń.

"Uwolnienie aktywów spółki otwiera jej drogę do realizacji kolejnych etapów projektów Grupy Kapitałowej ZE PAK w zakresie inwestycji w produkcję energii z OZE, będących znaczącym elementem transformacji energetycznej Regionu Wielkopolski Wschodniej oraz założeń Programu Czysta Polska" - napisał PAK.

W 2014 roku ZE PAK zawarł z konsorcjum banków w składzie: mBank, BGK, Bank Millennium, Pekao i PKO BP umowę kredytową w wysokości 1,2 mld zł na modernizację bloków Elektrowni Pątnów I. Spłata kredytu była zaplanowana do 31 grudnia 2023 r. (PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki