REKLAMA

Wzrosty i rekordy na Wall Street na inaugurację nowego prezydenta

2021-01-20 22:50
publikacja
2021-01-20 22:50
Wzrosty i rekordy na Wall Street na inaugurację nowego prezydenta
Wzrosty i rekordy na Wall Street na inaugurację nowego prezydenta
/ Shutterstock

Inauguracja 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych zbiegłą się w czasie z mocno wzrostową sesją na nowojorskich parkietach. Indeksy z Wall Street poprawiły historyczne rekordy ustanowione raptem dwa tygodnie temu.

Kwestie polityczne zdawały się dziś dominować nad tematami stricte finansowymi. Rzecz w tym, że obie rzeczy powoli stają się coraz bardziej nierozłączne. Oficjalne zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA otwiera drogę do szybkiego przegłosowania pakietu wydatków fiskalnych opiewających na kwotę 1,9 bln dolarów. Póki co inwestorzy zdają się ignorować ryzyko, że administracja Demokraty „odkręci” wiele prorynkowych i probiznesowych reform Donalda Trumpa.

Co ciekawe, uwaga inwestorów znów skupiła się na spółkach, które mocno skorzystały na wiosennym lockdownie. Tymczasem prezydent Biden zapowiedział, że na początku kadencji skupi się na przezwyciężeniu pandemii Covid-19. Na początek w ramach dekretu wykonawczego zaproponuje Amerykanom sto dni noszenia masek.

Być może w kartach jest jakiś pomysł na nowe federalne restrykcje, na czym mogą skorzystać firmy spod szyldu FANG+. To właśnie akcje technologicznych gigantów w środę napędziły wzrosty na Wall Street. Notowania Netfliska poszły w grę o blisko 17% po tym, jak internetowa „wypożyczalnia video” pochwaliła się nieoczekiwanie silnym przyrostem użytkowników w IV kwartale. Akcje Amazona podrożały o 4,6%, Microsoftu o 3,7%, Alphabetu o 5,4%, a Facebooka o blisko 5%.

- Sektor technologiczny zdominował dzień, co w ciągu ostatnich dwóch, trzech miesięcy zdarzało się dość rzadko, ponieważ miała miejsce rotacja w stronę spółek cyklicznych (…) To tylko przypomniało nam, że spółki FAANG i kilka innych podmiotów technologicznych z S&P500 wciąż są w formie i wciąż będą wykładać na stół niesamowite wyniki kwartalne w dającej się przewidzieć przyszłości – skomentował dzień Ross Mayfield, analityk strategii inwestycyjnych z firmy Baird cytowany przez agencję Reuters.

Zwyżkujące „fangi” podbiły Nasdaq o blisko 2%, wyprowadzając go na nowy rekordowy kurs zamknięcia leżący na poziomie 13 457,25 punktów. S&P500 zyskał 1,39%, finiszując z wynikiem 3 851,85 pkt. co także jest nowym historycznym maksimum. Dow Jones urósł o 0,83% i minimalnie przewyższył poprzedni rekord.

Za kadencji Donalda Trumpa Dow Jones zyskał blisko 57%, S&P500 urósł o 68%, a Nasdaq Composite aż o 143%. Zwolennicy Demokratów przypominają jednak, że podczas pierwszej kadencji Baracka Obamy DJIA wzrósł o 65%, a S&P500 o  75%.

KK

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
demeryt_69
Przez ostatnie 4 lata DJIA zyskał blisko 57%, S&P500 urósł o 68%, a Nasdaq Composite aż o 143% - a to po ostrych wzrostach za kadencji Odumby ... wygląda na to, że 'korekta' będzie powalająca!
kimdzongtusk
Netflix ma taki chłam , że dziwię sie, że ludziska chcą oglądać te filmy. Poza skandynawskimi kryminałami i pojedyńczymi pozycjami to jakieś seriale na poziomie teatrzyku szkolnego. Netflix zrobił pewnie stary numer: promocja, miesiąc konta za darmo. Nie dziwota, że mają więcej klientów pytanie, ile z nich zostanie ?
dlaczego_nie
Tobie wystarcz TVP i tvtrwam
demeryt_69
Myślisz, że to Netflix powoduje taki amok na podłodze?
charnecky
Ja czegoś tutaj nie rozumiem. Dodruk na potęgę, stopy wyzerowane, mocny program QE, dodatkowo dawanie Amerykanom pieniądzy... i giełdy amerykańskie rosną. To w takim razie gdzie się znajdują spółki z WIG-BUD o których ostatnio p. Redaktor Torchała pisał: Polimex, Pozbud (C/Z - 4,9), które trzymaja jeszcze takie niskie Ja czegoś tutaj nie rozumiem. Dodruk na potęgę, stopy wyzerowane, mocny program QE, dodatkowo dawanie Amerykanom pieniądzy... i giełdy amerykańskie rosną. To w takim razie gdzie się znajdują spółki z WIG-BUD o których ostatnio p. Redaktor Torchała pisał: Polimex, Pozbud (C/Z - 4,9), które trzymaja jeszcze takie niskie wyceny. Oj, to musi się prędko zmienić.
mknowak
Nie zmieni się bo przeciętny obywatel USA nie wie że istnieje taki kraj jak Polska więc nie kupi tutaj żadnych akcji... A tam będzie sobie rosło i rosło tak długo jak długo będą drukować kasę bo te wzrosty są z tej wydrukowanej kasy.

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki