REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Wzrasta liczba podmiotów gospodarki narodowej

Łukasz Piechowiak2010-09-14 13:00główny ekonomista Bankier.pl
publikacja
2010-09-14 13:00
Dodaj Bankier.pl w Google

W Polsce zarejestrowanych jest prawie 4 mln podmiotów gospodarki narodowej. Oznacza to, że w porównaniu do 2009 roku, ich liczba zwiększyła się o ponad 2%.

Na koniec czerwca 2010 roku w Polsce zarejestrowanych w REGON było 3,8 mln przedsiębiorstw. Jest to o 2,3% więcej niż rok temu. Największy bo aż 6% wzrost liczby firm odnotowano w województwie małopolskim. Z kolei w woj. łódzkim wyrejestrowano co dwudziestą firmę.

W województwie małopolskim, śląskim i wielkopolskim zarejestrowanych jest prawie 40%, czyli blisko 1,5 mln wszystkich podmiotów gospodarczych. Z tego 665 tysięcy znajduje się na Mazowszu. Ciekawą informacją jest zarejestrowana liczba przedsiębiorstw państwowych. Obecnie w rejestrze REGON znajdują się 262 państwowe firmy. W ciągu roku, ich liczba spadła o 54, czyli 17,1%.

Na liczbę podmiotów gospodarki narodowej składa się prawie 950 tysięcy osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej oraz 2,9 mln osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. O 200 tysięcy zwiększyła się liczba nowo zarejestrowanych podmiotów gospodarki narodowej w pierwszym półroczu 2010. Jest to o 150 tysięcy więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Łukasz Piechowiak
Bankier.pl
l.piechowiak@firma.bankier.pl

Źródło:
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki