Wywiad z wiceprezesem zarządu LPP S.A., Dariuszem Pachlą.

2001-02-02 16:24
publikacja
2001-02-02 16:24
Wywiad z wiceprezesem zarządu LPP S.A., Dariuszem Pachlą.
P.Z.: Czy ustalona cena minimalna 48 zł jest wynikiem spotkań z inwestorami instytucjonalnymi i ich ewentualnymi deklaracjami objęcia akcji w emisji publicznej ?

Odp: Dariusz Pachla.: "Cena ta jest zarówno pochodną wyceny sporządzonej przez analityków BH, (uważamy, że 20% dyskonto od ceny zaproponowanej jest właściwe) jak i oczywiście rozmów przeprowadzonych z inwestorami. Według LPP jest to jednocześnie kompromis, jaki musimy przyjąć w związku z tym, że to nasza pierwsza emisja publiczna, a także z uwagi na fakt, że brak spółki o takim charakterze na GPW, przez co nie można dokonać wyceny porównawczej na polskim rynku. "

P.Z.: Spółka pierwotnie zamierzała pozyskać około 20 mln zł z emisji . Dzisiaj na pewno wiemy , że przy pełnym powodzeniu emisji i uwzględnieniu jej kosztów przeprowadzenia będzie to kwota 14 mln zł . Skąd spółka zamierza pozyskać 6 mln zł na realizację celów emisji ?

Odp: D.P.: "Ponieważ rozbudowa sieci Salonów firmowych (pozyskanie w ciągu dwóch lat około ośmiu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej) będzie podstawowym kierunkiem rozwoju LPP w najbliższym czasie, cel ten będzie realizowany bez względu na wysokość wpływów z emisji. Jeżeli zamierzenia te nie będą mogły być wcielone w życie dzięki wpływom z emisji, będziemy w ostateczności finansowali tą inwestycję chociażby leasingiem czy kredytami. "

P.Z.: Oprócz serii G która będzie przedmiotem publicznej subskrypcji emitent zamierza wystąpić do Rady Giełdy o dopuszczenie do obrotu giełdowego poprzednich emisji akcji. Czy nie istnieje zagrożenie podaży, która będzie miała znaczący wpływ na notowania giełdowe LPP ?

Odp: D.P.: "Rada Giełdy już dopuściła do obrotu akcje serii A,C,D i warunkowo G (jeszcze nie wyemitowane) Oczywiście , że istnieje ryzyko małej płynności. Liczymy głównie na nowych akcjonariuszy, a także na animatora, z którym została podpisana stosowna umowa. "

P.Z.: Znając opieszałość Sądów Rejestrowych w Polsce na ile realny wydaje się debiut giełdowy w marcu na GPW ?

Odp: D.P.: "Jest realny, ponieważ Sądy Rejestrowe poza Warszawą działają szybciej - mają prawdopodobnie mniejsze obciążenia. "

P.Z.: W jaki sposób Zarząd przekonywał inwestorów na spotkaniach, że LPP nie można porównywać ze spółkami z branży odzieżowej ?

Odp: D.P.: "Spółki branży odzieżowej notowane na GPW to producenci odzieży. LPP natomiast ze wszystkich czynności potrzebnych do tego, aby z sukcesem sprzedawać odzież - produkcją akurat się nie zajmuje. Nie ma zatem żadnych problemów aby dzisiaj wprowadzać na rynek ten, zaś jutro inny rodzaj produktów. Wytwórca natomiast przystosowany jest ze względu na posiadany park maszynowy, do produkcji o z góry określonym zakresie. "

P.Z.: Czy LPP zamierza w bliskiej przyszłości przenieść część produkcji na obszar Polski ?

Odp: D.P.: "Już w tej chwili, choć w bardzo wąskim zakresie zlecamy szycie w Polsce elementów uzupełniających do kolekcji Reserved. Według dzisiejszego stanu rzeczy niemożliwe jest przeniesienie do Polski masowej produkcji z Chin. Wszystkie znane koncerny branży odzieżowej zlecają produkcję na Dalekim Wschodzie, gdyż tam można osiągnąć najkorzystniejszą cenę wyrobu. "

P.Z.: Dziękuję.
Źródło:Pierwotny.pl
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki