REKLAMA

Wyniki Work Service pozostaną pod presją przez kolejne kwartały

2020-09-04 14:00
publikacja
2020-09-04 14:00
Wyniki Work Service pozostaną pod presją przez kolejne kwartały
Wyniki Work Service pozostaną pod presją przez kolejne kwartały
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Work Service, po przejęciu przez Gi Group kontrolnego pakietu akcji spółki, chce skupić się na długoterminowym rozwoju, ale spodziewa się, że w związku z pandemią, kosztami restrukturyzacji oraz finansowymi wyniki pozostaną pod presją przez kolejne kwartały - poinformowała PAP Biznes wiceprezes Work Service Iwona Szmitkowska.

"Zyskaliśmy działającego w kilkudziesięciu krajach i dysponującego dużym doświadczeniem inwestora, któremu zależało na wzmocnieniu pozycji w Europie Środkowej. To duży atut. Osiągamy stabilną strukturę bilansu i finansowania, co było dla nas kluczowe i pozwala skupić się na długoterminowym rozwoju. W związku z wpływem COVID-19, kosztami restrukturyzacji oraz kosztami finansowymi, nasze wyniki pozostaną prawdopodobnie pod dużą presją jeszcze przez kolejne kwartały" - oceniła w przesłanym PAP Biznes komentarzu wiceprezes Work Service.

Gi Group i Work Service zrealizowały 24 sierpnia umowę inwestycyjną, na mocy której Gi Group nabył większościowy pakiet akcji Work Service. Następnie - zgodnie z prawem - Gi wezwał do zapisu na co najmniej 66 proc. wszystkich wyemitowanych akcji spółki.

"Gi jest inwestorem branżowym, synergia jest więc oczywista. Zaplanowanie szczegółów dotyczących sposobów i zakresu współpracy to jednak kolejny etap. Do tej pory skupialiśmy się na samej transakcji, jej formalnym zamknięciu, co było bardzo angażujące. W najbliższej przyszłości spółki będą prowadziły działalność niezależnie, w tym czasie zastanowimy się nad optymalnymi możliwościami, zakresem współpracy i zintegrowania działalności, by zapewnić jak największą efektywność, komplementarność usług. Kluczowa nadal będzie ich jakość - klienci pozostają w centrum naszego zainteresowania" - poinformowała Szmitkowska.

Jej zdaniem, współpraca z Gi stabilizuje sytuację finansową Work Service oraz wzmacnia pozycję rynkową i zapewnia szanse rozwoju.

"Transakcja umożliwia nam stopniową spłatę wszystkich zobowiązań, dzięki czemu zyskujemy stabilizację finansową. W najbliższej przyszłości nasza działalność operacyjna nie zmieni się, będziemy realizować zakładane plany. Skupimy się na rozwijaniu usług, w których się specjalizujemy - w zakresie zatrudnienia, doradztwa personalnego, a także restrukturyzacji w zakresie HR i outsourcingu pracowniczym. Na pewno w jeszcze większym stopniu niż dotychczas skoncentrujemy się na automatyzacji, robotyzacji i digitalizacji naszych procesów, ale też usług" - dodała wiceprezes.

W sierpniu Work Service uzgodnił z inwestorem także umowę pożyczki w wysokości 210 mln zł. Finansowanie zostanie przekazane na pokrycie zobowiązań płatniczych Work Service, w tym m.in. spłatę istniejącego zredukowanego zadłużenia wobec banków w kwotach wskazanych w harmonogramie spłat, a także spłatę istniejącego zadłużenia wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego oraz PFRON.

Dodatkowo, Work Service w ramach finansowych aspektów transakcji, w ciągu kilku miesięcy planuje przeprowadzić emisję nowych akcji o wartości do 105 mln zł po cenie 0,39 zł za akcję, w ramach której Gi Group zobowiązał się zapisać na akcje o wartości co najmniej 80 mln zł. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki