Włochy: wydalono szefa ośrodka kultury islamskiej z Ferrary

Z Włoch wydalono w środę prezesa ośrodka kultury islamskiej w mieście Ferrara na północy kraju. Decyzję tę podjął minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano z powodów bezpieczeństwa państwa - poinformowano oficjalnie.

Wydalony szef muzułmańskiego centrum to Albańczyk z pochodzenia - podała Ansa.

MSW wyjaśniło, że krok ten to rezultat dochodzenia, które ujawniło, iż mężczyzna zaczął szerzyć bardzo surowe praktyki religijne, odkąd rozpoczął kierowanie ośrodkiem. Minister Alfano oświadczył: "Podjąłem decyzję o jego wydaleniu, ponieważ uprawiał prozelityzm i przemawiał do wiernych językiem nasyconym cechami fanatyzmu".

Poza tym, jak wyjaśnił szef MSW, mężczyzna bardzo często wchodził na strony internetowe powiązane z Państwem Islamskim i "w jasny sposób okazywał brak tolerancji wobec kultury zachodniej oraz silną niechęć do krajów wspierających międzynarodową koalicję" przeciwko IS.

Muzułmański działacz z Ferrary jest 42. osobą wydaloną z Włoch od początku tego roku. Począwszy od 2015 roku takie kroki podjęto łącznie wobec 108 osobników uważanych za niebezpiecznych.

Ta linia postępowania jako skuteczny sposób prewencji będzie stanowczo stosowana - zapowiedział Angelino Alfano w jednym z niedawnych wywiadów.(PAP)

sw/ mc/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil