Włochy: samotne życie droższe niż w rodzinie

Samotne życie kosztuje o 64 procent więcej niż wynosi średnia wydatków na członka rodziny- obliczono we Włoszech w związku z przypadającą w poniedziałek uroczystością świętego Faustyna, uważanego za patrona singli.

Włochy: samotne życie droższe niż w rodzinie
Włochy: samotne życie droższe niż w rodzinie (YAY Foto)

Po hucznie i radośnie obchodzonych walentynkach związek rolników Coldiretti, przyglądający się bacznie zwyczajom i stylowi życia Włochów, przeanalizował na podstawie danych Instytutu Statystycznego koszty, jakie ponoszą ci, którzy żyją w pojedynkę. A jest ich w tym kraju ponad 7 milionów, wśród nich prawie 2 miliony osób poniżej 45 lat.

Osoby żyjące samotnie wydają miesięcznie na jedzenie i napoje średnio 274 euro, czyli o 45 procent więcej niż przeciętnie wynoszą wydatki każdego w dwu - lub trzyosobowej rodzinie. Tam kwota ta wynosi 190 euro.

Wyższe koszty wynikają także z konieczności kupowania większych ilości jedzenia, ponieważ opakowania rodzinne wciąż dominują w sklepach, zaś produkty dla jednej osoby należą do rzadkości.

Ponadto dochodzą wysokie koszty związane z mieszkaniem, które w przypadku ludzi samotnych są wyższe aż o 98 procent. Uwzględniono tu również rachunki za ogrzewanie. Dodatkowo single dużo płacą za eksploatację samochodu.(PAP)

sw/ sp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~niepelnosprawny_org

to chyba logiczne

! Odpowiedz
0 0 ~HighFive

Mieszkanie i samochód jak najbardziej ale z jedzeniem niekoniecznie, no bo niby jak singiel ma więcej wydać na spożywkę i inne artykuły typu chemia gospodarcza itp?

! Odpowiedz
2 2 ~Franz

Ja tam bym se pocisnął jakąś jałówkę na polu.

! Odpowiedz
3 5 ~Sensei

A w niektórych krajach jeszcze mają bykowe. Absurd.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne