REKLAMA

Właściciel Amazona sprzedaje akcje, by móc wysyłać ludzi w kosmos

2017-04-06 13:15
publikacja
2017-04-06 13:15

Jeff Bezos, właściciel serwisu Amazon, powiedział, że sprzedaje rocznie akcje spółki za około miliard dolarów. Pozyskane środki inwestuje w swój drugi projekt – Blue Origin i chce w przyszłym roku ruszyć z prywatnymi lotami w kosmos.

Właściciel Amazona sprzedaje akcje, by móc wysyłać ludzi w kosmos / fot. JASON REDMOND / FORUM

Blue Origin chciało pierwotnie wystartować z 11-minutowowymi lotami jeszcze w tym roku, jednak jak poinformował Bezos, będzie to możliwe dopiero w 2018 r. Póki co ruszą jednak testy z udziałem pilotów i inżynierów. Później w kosmos będą mogli latać turyści. W dalszej perspektywie Blue Origin ma być samowystarczalną firmą, która pomoże w obniżeniu kosztów lotu w przestrzeń kosmiczną i umożliwi realizację tych planów milionom ludzi.

Obecnie firma pracuje nad rakietą i kapsułą wielokrotnego użytku oraz skróceniem czasu dostania się na orbitę. Docelowo rakieta New Shepard ma wynosić pasażerów na wysokość 62 km ponad powierzchnią Ziemi. W kapsułach pomieści się sześć osób. Nie są jeszcze znane ceny biletów na wycieczki w przestrzeń kosmiczną.

Miliardowe inwestycje Bezosa z pewnością mają mu pomóc dogonić Elona Muska, któremu również marzy się podbój kosmosu. Południowoafrykański przedsiębiorca jest jednak w tym wyścigu wiele dalej. Niedawno jego SpaceX z powodzeniem wystrzelił satelitę za pomocą rakiety wielokrotnego użytku Falcon 9. Jak powiedział Musk, to „historyczne wydarzenie, które może zrewolucjonizować loty w kosmos i przede wszystkim - dzięki wielokrotnemu wykorzystaniu najdroższego elementu rakiety - znacznie obniżyć ich koszty”.

Jeff Bezos to największy udziałowiec Amazona. Zgodnie z danym Reutersa, posiada 80,9 mln akcji spółki wartych obecnie 73,54 mld dolarów. Właściciel Amazona stał się niedawno drugim najbogatszym człowiekiem świata. Jak wyliczył Bloomberg, w tym roku przedsiębiorca wzbogacił się o 10,2 miliardy dolarów, a jego majątek szacowany jest na 75,6 miliarda dolarów.

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Janek
W kosmos to wyśle akcjonariuszy gdy ta hossa się skończy.
~Anioł-z-piwnicy
Ludzie!!! jesteście oszukiwani!!! Kosmosa nie ma.
~as
To niezłe info puścił drobnicy! Chętnie wysłali by go za to w kosmos na kopach.
~tonyxxl
Wygląda że zaczyna się nowa akcja zbierania pieniędzy na "kosmiczne pomysły". Nowa era wizjonerów któzy będą potrzebować miliardów od szarych ludzi aby łaskawie obiecać nowy lepszy świat. Ale przecież jeszcze się znajdują frajerzy na internetowe wydmuszki, albo samochodziki elektryczne. Niedługo zmiana wajchy.
~FUNGpik
FANG + Tesla... jak "pikną" w dół wielu bardzo zaboli...a ich obecna wycena jest na poziomie KOSMICZNEJ IGNORANCJI realnych faktów i rzeczywistej wartości
~David
W kosmos to on wyśle ludzi, jak spadną ceny akcji.

Sprzedaje aby zarobić puki jest gorączka. Wie, że mocno już nie urosną a potem krach. A miliard w gotówce miliardem pozostanie.
~Eskimos
Ja też chcę wysyłać ludzi w kosmos-magistra Olka, Tuska, Morawieckiego, Tchorzewskiego....i paru innych.
Może być one way...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki