REKLAMA
TYLKO U NAS!

Windykatorzy działają poza prawem

2009-10-28 06:55
publikacja
2009-10-28 06:55
"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że firmy windykacyjne nagminnie stosują nielegalne metody egzekwowania długów. Egzekutorzy czują się bezkarni, bo Polacy, choć mają takie prawo, rzadko się na nich skarżą.

Windykatorzy nękają dłużników telefonami, informują o zadłużeniu ich pracodawców oraz sąsiadów, a czasem grożą konfiskatą majątku. Firmy windykacyjne upodobały sobie ludzi starszych, bo ich najłatwiej zastraszyć - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Windykatorzy działają bardzo agresywnie, bo od tego, jak są skuteczni, zależy ich wynagrodzenie. Najczęściej wynosi od kilku do kilkudziesięciu procent od odzyskanej kwoty.

Problem staje się coraz bardziej palący, bo zadłużenie Polaków cały czas rośni. Kłopoty ze spłatą kredytów ma już około półtora milion osób. Wartość ich zadłużenia przekracza 9 miliardów złotych.

Więcej na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

"Dziennik Gazeta Prawna"/IAR/kl/kry
Źródło:IAR
Tematy
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Windykacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki