REKLAMA

Wielka fuzja w telekomunikacji

2011-05-06 12:00
publikacja
2011-05-06 12:00
Firmy Nokia Siemens Networks i Motorola Solutions powiadomiły o finalizacji przejęcia przez Nokia Siemens Networks zasobów działu Networks firmy Motorola Solutions za 975 milionów USD w gotówce. Dla użytkownika istotne jest, że od 30 kwietnia 2011 odpowiedzialność za wsparcie techniczne klientów, którzy zakupili produkty i usługi GSM, CDMA, WCDMA, WiMAX oraz LTE firmy Motorola Solutions, przejmuje Nokia Siemens Networks.

„Przejmowani przez nas ludzie, klienci i technologie stanowią znaczące dopełnienie naszej dotychczasowej działalności. Zwiększają nasz zasięg oraz udział w rynku. Dzięki połączeniu naszej wiedzy i doświadczenia klienci będą mogli się rozwijać, zapewniając swoim abonentom bardziej wartościową ofertę” - powiedział Rajeev Suri, dyrektor naczelny Nokia Siemens Networks.

Key figures

Przejęcie to wzmacnia pozycję firmy Nokia Siemens Networks w kluczowych regionach, a w szczególności w Ameryce Północnej i Japonii, a także w relacjach z usługodawcami ze światowej czołówki. Biorąc pod uwagę przychody, dzięki dodaniu zasobów działu Networks firmy Motorola Solutions Nokia Siemens Networks jest trzecim pod względem wielkości dostawcą infrastruktury bezprzewodowej w USA oraz czołowym dostawcą niejapońskim w Japonii.

  • Przejęcie to wzmacnia także pozycję firmy Nokia Siemens Networks jako drugiego pod względem wielkości dostawcy infrastruktury i usług bezprzewodowych na świecie.
  • Na mocy porozumienia odpowiedzialność za wsparcie techniczne 50 operatorów działających w 52 krajach, a także około 6900 pracowników przejmuje Nokia Siemens Networks. Nokia Siemens Networks przejmuje także obiekty badawczo-rozwojowe, m.in. w USA, Chinach, Rosji, Indiach i Wielkiej Brytanii.

 Cezary Tchorek-Helm
Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki