REKLAMA

SONDAŻWiększość Niemców nie chce powrotu Merkel na stanowisko kanclerza

2022-11-26 03:44
publikacja
2022-11-26 03:44

Jak wynika z przeprowadzonego w tym tygodniu w Niemczech sondażu, zdecydowana większość obywateli nie chciałaby powrotu Angeli Merkel na stanowisko szefa rządu - poinformowała w sobotę agencja dpa.

Większość Niemców nie chce powrotu Merkel na stanowisko kanclerza
Większość Niemców nie chce powrotu Merkel na stanowisko kanclerza
fot. Fabrizio Bensch / / Reuters

Według reprezentatywnej ankiety online przeprowadzonej 24 listopada przez firmę Civey dla gazet należących do grupy medialnej Funke, aż 71 procent respondentów nie chce powrotu Merkel.

Tylko 23 procent chciałaby, aby Merkel ponownie została kanclerzem.

43 proc. badanych uważa, że Merkel była lepsza jako kanclerz niż obecny szef rządu Olaf Scholz (SPD), natomiast 41 proc. jest przeciwnego zdania, a 16 procent jest niezdecydowanych w tej kwestii.

W internetowej ankiecie „Bilda” zmieszczonej w piątek 25 listopada, na pytanie „Czy uważasz Merkel za wielkiego kanclerza”, na tak opowiedziało się 22,7 tys. czytelników, zaś na nie – zdecydowana większość (88,7 tys.).

Komentatorzy polityczni w Niemczech zwracają uwagę na brak autorefleksji byłej szefowej rządu. Po opublikowanym w czwartek w tygodniku "Spiegel" wywiadzie z byłą kanclerz, w którym Angela Merkel przekonywała, że widziała nadchodzącą rosyjską inwazję na Ukrainę, ale nie mogła jej zapobiec w piątek portal wysokonakładowego dziennika "Bild" ocenił, że była kanclerz wciąż nie chce dostrzec swoich błędów w prowadzonej przez lata polityce wobec Rosji i Ukrainy, a jej upór poraża. (PAP)

mma/ arch/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki