REKLAMA

Wiceprezes SKOK Wołomin aresztowana za działanie na szkodę firmy

2014-04-26 14:14
publikacja
2014-04-26 14:14

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wlkp. aresztował wiceprezes SKOK Wołomin Joannę P. i mężczyznę związanego z tą instytucją. To kolejne osoby objęte zarzutami w śledztwie gorzowskiej prokuratury okręgowej dotyczącym wyłudzenia wielomilionowych kredytów z tej SKOK.

Joanna P. usłyszała zarzut działania na szkodę swojej firmy i wyrządzenia jej szkody wielkich rozmiarów, natomiast druga z osób ma zarzut udziału w wyłudzaniu kredytów i pomocy przy tym przestępstwie. Ponadto obojgu zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej - powiedział w sobotę PAP zastępca Prokuratora Okręgowego w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

Zgodnie z przestawionymi zarzutami obojgu podejrzanym grozi nawet do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratury przed weekendem gorzowski sąd aresztował Joannę P. i drugiego z podejrzanych na trzy miesiące. Śledztwo zostało wszczęte w maju 2013 roku po tym, jak podczas innych postępowań nie związanych bezpośrednio ze SKOK Wołomin, uzyskano informację o tym procederze. Łącznie zarzuty w tej sprawie przedstawiono dotychczas kilkunastu osobom.

Witkowski dodał, że kredyty były wypłacane przez SKOK Wołomin na podstawie nierzetelnej dokumentacji. Postępowanie w tej sprawie realizuje Centralne Biuro Śledcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie to jedna z największych spółdzielczych kas w Polsce. W Lubuskiem ma swoje placówki w Gorzowie Wlkp., Nowej Soli i Zielonej Górze.

W piątek o aresztowaniu wiceprezes SKOK Wołomin poinformował portal tvn24.pl (PAP)

mmd/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~as
Biedny pieśniarz Wiśniewski, co mu się uda gdzieś zaczepić, to zaraz jakaś draka.
~Franek 3
SKOKI to mafijna przybudówka pewnej niby szacownej partii!!!
~finansowa piramida
toz to pisowska piramida dla strcow i imbecylow!!
~Myk
Ma gwarancje BFG, więc nie różni się specjalnie od banków -jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
~jacek61
Mieszkam blisko Skok w Wołominie, gdzie pracowała aresztowana. To co mnie zawsze zdumiewa i dziwi to niezwykle luksusowe samochody stojące pod Skok Wołomin. Rzadko się widzi tak wypasione fury rodem jak z filmu Dynastia. W każdej furze siedzi osobisty kierowca, pewnie jakichś osób z władz firmy. Dla mnie jest to nie do pojęcia,Mieszkam blisko Skok w Wołominie, gdzie pracowała aresztowana. To co mnie zawsze zdumiewa i dziwi to niezwykle luksusowe samochody stojące pod Skok Wołomin. Rzadko się widzi tak wypasione fury rodem jak z filmu Dynastia. W każdej furze siedzi osobisty kierowca, pewnie jakichś osób z władz firmy. Dla mnie jest to nie do pojęcia, że na naiwności biednych ludzi głównie emerytów buduje swoją fortunę kilkanaście osób. Nie będę zdziwiony, ze skończy się to dla Skok Wołomin źle bo wizerunek tej firmy został mocno nadszarpnięty. Ja bym się bał powierzać im swoje pieniądze.

Powiązane: SKOK-i na cenzurowanym

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki