REKLAMA

Tanio już było. Według PZU ubezpieczenia OC muszą zdrożeć

2023-05-25 14:56
publikacja
2023-05-25 14:56

Dzięki niższej częstości szkód w ubezpieczeniach komunikacyjnych rentowność rynku OC jest dodatnia, ale utrzymanie niskich cen na tym rynku, przy jednoczesnym wzroście wartości średniej szkody, wskazuje na konieczność pojawienia się trendu wzrostowego w polityce cenowej towarzystw - ocenia PZU.

Tanio już było. Według PZU ubezpieczenia OC muszą zdrożeć
Tanio już było. Według PZU ubezpieczenia OC muszą zdrożeć
fot. Michał Kryński / / Bankier.pl

"Dzięki istotnym spadkom częstości (szkód) mamy powrót do śladowych rentowności na tym produkcie (rentowności rynku OC - PAP). Pod koniec IV kwartału doszło do wdrożenia rekomendacji KNF, która od I kwartału przekłada się na wysokość wypłaconych odszkodowań na tym produkcie" - powiedział członek zarządu i CFO grupy PZU Tomasz Kulik.

"Rosnącym kosztom powinny towarzyszyć założenia dotyczące adekwatności cenowej, więc w związku z tym powinniśmy oczekiwać również pewnych korekt po stronie przychodowej. To, co dzisiaj widzimy to pewne korekty, ale korekty dzieją się w skali, tempie istotnym niższym niż zmiany po stronie kosztowej" - dodał.

PZU oceniło w czwartek, że utrzymanie niskich cen na rynku OC, przy jednoczesnym dalszym wzroście wartości średniej szkody, wskazuje na konieczność pojawienia się trendu wzrostowego w polityce cenowej towarzystw

PZU podało, że niższą częstość szkód, można łączyć z trwałą zmianą modelu pracy (popularyzacja rozwiązań hybrydowych) oraz zmian w taryfikatorze mandatów i punktów karnych przekładających się na większą rozwagę wśród kierowców. (PAP Biznes)

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
polonu
oni czeszą kasę na ubezpieczeniach grupowych w zakładach pracy na autach mało ,bo drogo , to jest banda mafijna , razem z Glapińskim , rządem razem do kupy . jeszcze lasy wcinają i rozkradają jak wytną drzewa będą łapać sarny i sprzedawać a te ziemię po PGR-owską rozkradli ,sprzedali czy zostało coś dla potomnych . Nie tylko oni oni czeszą kasę na ubezpieczeniach grupowych w zakładach pracy na autach mało ,bo drogo , to jest banda mafijna , razem z Glapińskim , rządem razem do kupy . jeszcze lasy wcinają i rozkradają jak wytną drzewa będą łapać sarny i sprzedawać a te ziemię po PGR-owską rozkradli ,sprzedali czy zostało coś dla potomnych . Nie tylko oni ale nawet Ameryka z tego żyła ponad 30 lat ,ale to się już kończy nie wiele zostało ,kto następny do golenia Ukraina tam jest dopiero eldorado , tylko Putin leje po łbach ,
damamad
Auta mają być dla bogatych. Po pierwsze auta nowe mają być więc drogie, a po drugie nawet używane będzie bardzo kosztowne w utrzymaniu.
jarekzbyszek
Z pensjami zarządu ponad 2 mln zł rocznie składki muszą drożeć. Ktoś musi zapłacić za dobrobyt towarzyszy z Posady I Stołki.
prezestak
Ktoś tam coś jeszcze ubezpiecza , ceny razy trzy niż u konkurencji
men24a
Ostatnio PZU pochwalił się rekordowymi zyskami. Po co majaczyc, powiedzieć że to Unia zmusza do podwyżki i tyle w temacie. PZU to tam gdzie Sadurska wyciąga 2 mln zł i trzeba OC podnieść aby miała za co przeżyć i 40% podwyżki oczekuje
simonsoft8
możesz wyjasnić jaka unia, ta agencja czy PZU musi oddać cash
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
nanako
Taaaaa... 8 lat jeździsz bez ubezpieczenia OC. :-)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki