REKLAMA

Węgrzy zapowiadają, że podtrzymają weto ws. budżetu UE

2020-11-26 11:48, akt.2020-11-26 12:20
publikacja
2020-11-26 11:48
aktualizacja
2020-11-26 12:20
fot. Dominika Gregušová / Pexels

Rząd Węgier podtrzyma swe weto w sprawie następnego budżetu UE w związku z zapisami o praworządności, uzależniającymi wypłaty środków unijnych od przestrzegania demokratycznych standardów - oświadczył w czwartek szef kancelarii premiera Gergely Gulyas.

Gulyas powiedział, że premier Viktor Orban, który spotka się w czwartek z premierem Polski Mateuszem Morawieckim, wyda wspólnie z nim stanowisko w tej sprawie.

Jak podkreślił Gulyas, stanowisko rządu w Budapeszcie nie zmieniło się i odrzuca on uzależnianie funduszy przypadających państwom członkowskim od kryteriów politycznych.

Zaznaczył, że środki te to nie jałmużna, a rząd Węgier zawsze przyjmował budżet UE na podstawie wzajemnych interesów. „Nikomu nic nie jesteśmy winni” – podkreślił.

Odnosząc się do słów przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, że państwa, które mają wątpliwości w sprawie mechanizmu praworządności, mogą zgłosić zastrzeżenia do Trybunału Sprawiedliwości UE, podkreślił, że mechanizmu praworządności nie można zaskarżyć, bo nie został przyjęty.

Zaznaczył też, że Węgry nie wyrzekną się prawa do decydowania, z kim chcą żyć. „Zdaniem Brukseli tylko ten kraj może być państwem prawa, który wpuszcza migrantów” – oznajmił.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
zops
Tak ze trzy miliony Euro przydałoby się. Niedawno koronowany Król Dubaju Hamdan, z próżności miliardera, zabawiał się angielskim urządzeniem do symulowania telepatii. Ta zabawa trwała już dłuższy czas... więc zaczął defraudować Dubaj. ... ... ... Jego siostra Księżniczka Mahra już niemal zakochała się we mnie.Tak ze trzy miliony Euro przydałoby się. Niedawno koronowany Król Dubaju Hamdan, z próżności miliardera, zabawiał się angielskim urządzeniem do symulowania telepatii. Ta zabawa trwała już dłuższy czas... więc zaczął defraudować Dubaj. ... ... ... Jego siostra Księżniczka Mahra już niemal zakochała się we mnie. JANIE DEFRAUDUJĘ. But who is to taking to? Etoile de Scherbourg? Wanna? Wanna w jęz francuskim brzmi: baignoire. Je etre cousu d`or. Europe depuis un certain temps - tondre un oeuf. Oui, oui. Au revoir. Bonjour. Comment ca va? [][][][][] http://yall24.com
antybolszewik
To wstyd, że Polska i Węgry z takim pojmowaniem praworządności są w UE. Unia powinna się jak najszybciej pozbyć takiego "balastu".
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jpelerj
Orban to gracz. Zależy mu tylko na kasie. Jak UE dalej nie będzie chciała dosypać buntownikom (na to liczył), to szybko się wycofa żeby dostać, co się da. On nie musi walczyć o sądy. A Polska tradycyjnie zostanie sama. I pomyśleć, że cała afera o to, że pan Zbyszek nie lubi pana Mateusza i ryje jak może, a partia-Orban to gracz. Zależy mu tylko na kasie. Jak UE dalej nie będzie chciała dosypać buntownikom (na to liczył), to szybko się wycofa żeby dostać, co się da. On nie musi walczyć o sądy. A Polska tradycyjnie zostanie sama. I pomyśleć, że cała afera o to, że pan Zbyszek nie lubi pana Mateusza i ryje jak może, a partia-matka nic nie może zrobić. Ale zapłacimy my, nie pan Zbyszek.
jpelerj
O, prorządowy funkcjonariusz @lorelie zarabia wpisami na prezent mikołajkowy ! A co wpisze, to zabawniej. Nie garną się chyba ludzie do tego zajęcia, bo biorą jak leci, byle umiał zrobić kopiuj-wklej. No, w sumie to się nie dziwię. Nie każdy zniósł by wklejanie takich bredni LOL
lorelie
Propolski czosnkowy trollu... Co mnie interesuje PiS czy PO ??
dlaczego_nie odpowiada lorelie
Ciebie cebularzy nie
lorelie
Według niemieckich mediów i ich kolaborantów w naszym kraju wetować może tylko Francja i Niemcy ;) a my...ny to siedzieć cicho bo jesteśmy tylko Polakami, ludźmi drugiej kategorii - dla których Niemcy utworzyli rynek pracy po 6 latach id wejścia do UE!!! Dla afrykańczyków bez paszportów przewidzieli za to socjal i darmowe Według niemieckich mediów i ich kolaborantów w naszym kraju wetować może tylko Francja i Niemcy ;) a my...ny to siedzieć cicho bo jesteśmy tylko Polakami, ludźmi drugiej kategorii - dla których Niemcy utworzyli rynek pracy po 6 latach id wejścia do UE!!! Dla afrykańczyków bez paszportów przewidzieli za to socjal i darmowe mieszkania...nie dziwi to was?
lorelie
Powiem słowami strajku kobiet ,: fundacja Batorego wy..ć ! Je...ć was ! Dobre co ? Wysoka kultura..nie zapominajmy że 80% tytułów gazet w Polsce jest związana z kapitałem niemieckim.. więc - według nich dla dobra Polski jest nie wetować:) troszczą się o nas..jak Niemcy za okupacji. Brawo.

Powiązane: Walka o budżet UE

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki