REKLAMA

Walne zgromadzenie IMS upoważniło zarząd do emisji do 5 mln akcji

2018-07-31 17:38
publikacja
2018-07-31 17:38

Akcjonariusze IMS upoważnili zarząd spółki do podwyższenia kapitału zakładowego poprzez emisję do 5 mln akcji w ramach kapitału docelowego - wynika z uchwał walnego zgromadzenia. Spółka zamierza przeznaczyć pieniądze z emisji na akwizycje.

Jak podano w uchwale, wyłącznym celem emisji akcji w ramach upoważnienia zarządu jest finansowanie transakcji M&A, w tym poprzez wydawanie akcji IMS tytułem zapłaty za udziały, akcje albo zorganizowaną część przedsiębiorstwa podmiotu przejmowanego.

Spółka podała w komunikacie prasowym, że prowadzi przegląd celów akwizycyjnych w Polsce i za granicą. W ramach tego przeglądu IMS zdefiniował kryteria, którymi zamierza się kierować przy selekcji podmiotów.

Spółka zakłada między innymi, że parametry finansowe celu przejęcia, takie jak iloraz ceny transakcyjnej i zysku EBITDA lub iloraz ceny transakcyjnej i zysku netto, będą niższe od parametrów finansowych spółki IMS.

Jak podano, przedmiotem transakcji mają być podmioty z branży IMS lub komplementarne wobec profilu biznesowego grupy.

Grupa IMS świadczy usługi marketingu sensorycznego w Polsce i w 15 krajach Europy. Działalność spółki opiera się na trzech filarach biznesowych: audiomarketingu (przygotowanie i emisja formatów reklamowych oraz emisja reklam dźwiękowych), digital signage (produkcja i emisja przekazów reklamowych na ekranach plazmowych) oraz aromamarketingu (dobór i dystrybucja kompozycji zapachowych).

Upoważnienie zarządu do emisji akcji jest ważne przez okres trzech lat.

Zarząd spółki jest upoważniony do pozbawienia akcjonariuszy prawa poboru w całości lub w części. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki