Wall Street znowu w górę. Akcje Nike są najdroższe w historii

2018-06-29 22:55
publikacja
2018-06-29 22:55
fot. REUTERS/Brendan McDermid / FORUM

Giełdy w USA zanotowały niewielkie zwyżki podczas ostatniego dnia czerwcowych notowań, kontynuując dobrą passę z czwartku. Inwestorom amerykańskim udzielił się europejski optymizm, spowodowany pomyślnym przebiegiem negocjacji szczytu UE.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,23 proc. i wyniósł 24.271,41 pkt. S&P 500 zyskał 0,08 proc. i wyniósł 2.718,37 pkt. Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,09 proc., do 7.510,30 pkt.

W całym pierwszym półroczu 2018 roku indeks S&P 500 jest na plusie 2,3 proc., a Dow Jones stracił w tym czasie 1,1 proc. Dużo lepiej zachowywały się indeks Nasdaq oraz Russell 2000, grupujący spółki o małej kapitalizacji. Wzrosły one w pierwszych sześciu miesiącach tego roku odpowiednio o 9,3 i 7,5 proc.

Podczas piątkowej sesji najmocniej zwyżkował sektor energetyczny, a najbardziej spadały spółki sektora dóbr podstawowych.O 5 proc. zwyżkował kurs Well Fargo, a o 3 proc. Citigroup po pomyślnym przebiegu "stress testu" przeprowadzonego przez Fed.

Akcje Nike podrożały ponad 11 proc. i są najdroższe w historii po lepszych od oczekiwań wynikach kwartalnych.

Inwestorzy poznali w piątek szereg najnowszych danych makroekonomicznych, w tym indeks aktywności sektora wytwórczego w rejonie Chicago, który zaskoczył pozytywnie. Wzrósł on w czerwcu do 64,1 pkt. z 62,7 pkt. w poprzednim miesiącu - podał MNI, dostawca danych. Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 60 pkt.

Wydatki amerykańskich konsumentów w maju wzrosły o 0,2 proc. mdm, podczas gdy w kwietniu wzrosły o 0,5 proc. mdm, po korekcie z +0,6 proc.Dochody Amerykanów w maju wzrosły z kolei o 0,4 proc. mdm, wobec 0,2 proc. mdm w poprzednim miesiącu, po korekcie z 0,3 proc. Ekonomiści spodziewali się wzrostu wydatków o 0,4 proc. mdm, tak samo jak w przypadku dochodów.

Indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, wyniósł 98,2 pkt w czerwcu - podano w końcowym wyliczeniu. Rynek oczekiwał odczytu na poziomie 99 pkt., po 99,3 pkt we wstępnym odczycie i 98 pkt. w maju.

Rentowność amerykańskiego benchmarku pozostała w piątek bez większych zmian. (PAP)

rsw/ pr/ mbud/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
the_mind_renewed
„udzielił się europejski optymizm, Definicja„ Podkreśla stosunek do życia, w którym świat postrzegamy przede wszystkim jako pozytywne miejsce, jako coś dobrego. Optymiści postrzegają ludzi i zdarzenia jako dobre. Mają pozytywny stosunek do życia, wierząc w to, iż rzeczy z czasem ułożą się pomyślnie.” - Znaczy „udzielił się europejski optymizm, Definicja„ Podkreśla stosunek do życia, w którym świat postrzegamy przede wszystkim jako pozytywne miejsce, jako coś dobrego. Optymiści postrzegają ludzi i zdarzenia jako dobre. Mają pozytywny stosunek do życia, wierząc w to, iż rzeczy z czasem ułożą się pomyślnie.” - Znaczy cały świat chodzi w Nike. To globalny snobizm czy zniewolenie? Ps. Chińczycy kiedyś chodzili w mundurkach takie byli snoby.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki