W weekend przerwy w dużych bankach. Lepiej wypłacić gotówkę wcześniej

Na najbliższy weekend kilka banków zaplanowało prace konserwacyjne i modernizacje swoich serwisów internetowych. Będzie się to wiązało m.in. z brakiem dostępu do przelewów internetowych, płatności Blikiem, a także bankomatów i wpłatomatów.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Na liście banków, które w najbliższych dniach przeprowadzą prace informatyczne znalazły się Santander Bank Polska, Credit Agricole, Bank Pekao, Nest Bank i Bank BPS.

Credit Agricole

W przypadku banku Credit Agricole przerwa potrwa od godz. 22 w sobotę do godz. 16 w niedzielę. W tym czasie nie będą działały płatności internetowe. Nie będzie można więc zalogować się na swoje konto w banku i aplikacji mobilnej, wykonywać przelewów online i płacić Blikiem.

Podczas prowadzonych prac niedostępny będzie serwis telefoniczny IVR oraz internetowy CA24. Za jego pośrednictwem będzie można jedynie zastrzegać karty płatnicze.

Bank Pekao

Przerwę techniczną zaplanował także Bank Pekao. Rozpocznie się ona w niedzielę, 22 września, o godz. 23:30 i potrwa do poniedziałku, 23 września, do godz. 6:00. Niedostępny będzie wówczas serwis Pekao24 (w tym aplikacja PeoPlay) oraz usługi maklerskie. W tym czasie mogą wystąpić również trudności w posługiwaniu się kartami debetowymi oraz przy korzystaniu z bankomatów.

W tych bankach klienci mogą już odetchnąć. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, mogą oni normalnie korzystać z bankowości i tradycyjnej i internetowej

Santander Bank Polska

Klienci Santander Bank Polska zmierzyli się z utrudnieniami, które pojawiły się w nocy z soboty na niedzielę (od godz. 0:01 do 6:00). Nie mogli wówczas skorzystać z bankomatów i wpłatomatów. Jak informuje Santander Bank Polska, możliwe było korzystanie z kart płatniczych.

Wcześniej, w nocy z piątku na sobotę nie mogli skorzystać z bankowości internetowej, m.in. wykonywać przelewów natychmiastowych. Mogły wystąpić także trudności podczas płatności Blikiem.

W nocy z piątku na sobotę (od godz. 0:01 do 11:00) niedostępna była także aplikacja mobilna. Nie mogli również wykonywać przelewów i płatności mobilnych.

Nest Bank

W ten weekend na prace konserwacyjne musieli przygotwać się również klienci Nest Banku. W nocy z soboty na niedzielę (od godz. 1:00 do 6:00) utrudnione mieli korzystanie z bankomatów oraz płatności internetowe.

Idea Bank

Kolejnym bankiem, który zaplanował na ten weekend przerwę serwisową jest Idea Bank. Prace rozpoczęły się w piątek o godz. 22 i ptrwały do godz. 6 w sobotę. W tym czasie niedostępna była bankowość internetowa Idea Cloud oraz aplikacja mobilna.

Bank BPS

Utrudnienia w dostępie do bankowości internetowej dotkneły w ten weekend również klientów Banku BPS. Od godz. 21:30 w sobotę do godz. 8:00 w niedzielę niedostępny był serwis internetowy e25.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne