REKLAMA

W hospicjum najważniejsza jest prawda

2006-11-04 08:18
publikacja
2006-11-04 08:18
Krajowy duszpasterz hospicjów ksiądz Piotr Krakowiak jest przekonany, że ludziom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom trzeba mówić prawdę. Ksiądz powiedział w Sygnałach Dnia, że okłamywanie umierających i ich bliskich przynosi więcej szkody niż pożytku.

Duchowny podkreślił, że w tragicznych momentach jedynie prawda może pomóc. Ksiądz Krakowiak poowiedział, że w trudnych chwilach najważniejsza jest opieka psychologiczna i, duszpasterska nad chorym a także nad rodziną umierającego. Rozmówca Programu Pierwszego Polskiego Radia podkreślił też, jak niesłychanie ważne jest, by osoby nieuleczalnie chore nie umierały w samotności. W tych sytuacjach musimy być obecni - przekonywał ksiądz Krakowiak.

Ksiądz zaapelował o większą pomoc finansową dla hospicjów. Można to zrobić za pomocą charytatywnego sms-u o treści "pomagam" na numer 74-34. Informacje o polskich hospicjach można uzyskać na stronie internetowej "hospicja.pl".
Źródło:IAR
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~
Co ty bredzisz???
Jakie 'całe życie kłamał'???

Gdzieś ty się chował(a)???
~Anticleris
Ks. K. chyba zwariował całe życie kłamał a teraz na łożu śmierci bezbronnemu umierającemu chce powiedzieć prawdę? To szczyt cynizmu, tylko duchownego stać na taką podłość

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki