REKLAMA

W Rosji ogłoszą ograniczenia w ruchu na Mundial

2018-04-27 18:48
publikacja
2018-04-27 18:48
W Rosji ogłoszą ograniczenia w ruchu na Mundial
W Rosji ogłoszą ograniczenia w ruchu na Mundial
/ YAY Foto

W Rosji na czas Mundialu zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu publicznym. Będą one obowiązywały w 11 miastach, w których zostaną rozegrane mecze piłkarskich Mistrzostw Świata.

Jak poinformował portal Meduza, obiekty sportowe Mundialu i wszystkie ulice w promieniu około 2 kilometrów zostaną uznane za tak zwaną strefę pieszą. Oznacza to, że wjadą tam tylko samochody należące do FIFA.

Władze miast zrobią wyjątek dla mieszkańców kamienic, które znajdą się w takich strefach. Jednak będą oni musieli uzyskać specjalne przepustki. Portal zwraca uwagę, że za obiekty sportowe Mundialu zostały uznane nie tylko stadiony, ale również hotele, w których będą mieszkać zawodnicy i sędziowie, bazy treningowe, centra prasowe i tak zwane strefy kibica.

Ponadto do miast organizatorów Mundialu nie wjadą autobusy i ciężarówki, jeśli nie będą wyposażone w urządzenia monitoringowe Era-Glonass, czyli specjalne lokalizatory satelitarne.

Z rzek i kanałów, które znajdują się w pobliżu stadionów, a tak jest w większości miast gospodarzy, znikną też na czas Mistrzostw Świata statki i promy. W czasie Mundialu nikt nie dostanie zgody na organizację demonstracji i innych masowych imprez, a obcokrajowcy muszą pamiętać, że mają tylko 24 godziny od momentu przybycia do Rosji na zameldowanie się w najbliższym posterunku służb migracyjnych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/kano

Źródło:IAR
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Mundial

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki