W Krakowie po zmianie rozkładu jazdy PKP bez zakłóceń

Bez zakłóceń pracował w niedzielny ranek i przedpołudnie krakowski Dworzec Główny PKP. Pasażerowie, którzy nie zauważyli kolportowanych od dłuższego czasu ulotek o zmianie rozkładu, mogli otrzymać wydruki w specjalnym punkcie informacyjnym.

Szczegóły rozkładu można było także poznać w informacji. Opóźnień pociągów nie było. Na dworcu panował mały ruch.

"Podróżni są mili i uśmiechnięci, dziękują za pomoc i wydruki ulotek z rozkładem" - poinformowano PAP w tymczasowym punkcie informacyjnym.

W nowym rozkładzie jazdy pociągów spółki Przewozy Regionalne w województwie małopolskim znalazło się 279 połączeń regionalnych, czyli o 30 mniej niż poprzednio. Zlikwidowane zostały niektóre połączenia, m.in. do Tarnowa, Oświęcimia i Katowic.

"Nowy rozkład jest optymalnym rozwiązaniem pomiędzy zapotrzebowaniem na przewozy a ograniczeniami, wynikającymi przede wszystkim z prac modernizacyjnych prowadzonych na małopolskich torach" - powiedziała PAP w piątek rzecznik Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Krakowie Barbara Węgrzynek.

Na dofinansowanie 279 pociągów regionalnych samorząd województwa małopolskiego przeznaczył w przyszłym roku 92 mln zł.

W nowym rozkładzie ubyło jedno połączenie Kraków Główny - Tarnów - Rzeszów - Kraków Główny oraz trzy pomiędzy Krakowem Gł. - Trzebinią - Oświęcimiem/Katowicami.

Jako główną przyczynę ich likwidacji przewoźnik podaje brak przepustowości linii kolejowych spowodowany pracami modernizacyjnymi. Są one prowadzone głównie na liniach 91, 118 i 133 oraz na Dworcu Głównym w Krakowie.

Zarząd województwa małopolskiego zdecydował też o zaprzestaniu finansowania organizowanej przez Przewozy Regionalne zastępczej komunikacji autobusowej na liniach Sucha Beskidzka - Żywiec oraz Stróże - Biecz. W związku z tym połączenia te zostały zawieszone. Zgodnie z postulatami pasażerów, PR zwiększyły częstotliwość kursowania porannych i popołudniowych pociągów dowożących pracowników z Krakowa do Business Parku w Zabierzowie. Będą one kursować co 15-30 minut.

Pojawiły się dodatkowe połączenia z Krakowa do Sędziszowa oraz Ostrowca Świętokrzyskiego. Dwa pociągi przybyły na trasie z Krakowa przez Wadowice do Bielska-Białej.

Niektóre pociągi kursujące pomiędzy Krakowem i Tarnowem w dni robocze w nowym rozkładzie będą jeździć także w weekendy. (PAP)

hp/ala/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil