REKLAMA
Tour de spółki

W Czadzie uwolniono część europejskich więzniów

2007-11-04 16:06
publikacja
2007-11-04 16:06
Sąd w Czadzie uwolnił część europejskich więźniów, oskarżonych o próbę nielegalnego wywiezienia z tego kraju ponad 100 dzieci. Dziennikarze i stewardessy wrócą dziś wieczorem do Paryża samolotem Nicolasa Sarkozyego, który przybył z niezapowiedzianą wizytą do Ndżameny.

Jak poinformowały czadyjskie władze sądowe, uwolnienie trzech francuskich dziennikarzy oraz czterech hiszpańskich stewardess wiąże się z zeznaniami przewodniczącego stowarzyszenia Arche de Zoé.

Eric Breteau powiedział podczas przesłuchania, że osoby te nie uczestniczyły bezpośrednio w działalności stowarzyszenia. Dziennikarze byli zewnętrznymi obserwatorami i zbierali materiały do reportażu o akcji wywiezienia dzieci z Czadu. Natomiast stewardessy należały  do załogi samolotu, na pokładzie którego dzieci te miały odlecieć do Francji.

O losie uwięzionych Europejczyków, głównie Francuzów, Nicolas Sarkozy rozmawiał z prezydentem Czadu Idrissem Deby. W areszcie w Ndżamenie pozostaje wciąż sześcioro członków stowarzyszenia Arche de Zoé, a także trzech członków załogi i pilot hiszpańskiego samolotu.
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki