REKLAMA

W '22 Grupa Kęty spodziewa się wyższych wydatków inwestycyjnych niż w '21

2021-10-21 12:52
publikacja
2021-10-21 12:52

Grupa Kęty planuje w czwartym kwartale zdecydowanie wyższe wydatki inwestycyjne niż w każdym z trzech kwartałów 2021 r. - poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Rafał Warpechowski podczas czwartkowej wideokonferencji. W przyszłym roku wydatki na inwestycje mają być wyższe niż w 2021 r.

Dyrektor finansowy powiedział, że w każdym z trzech kwartałów 2021 r. Grupa Kęty przeznaczała na inwestycje ponad 40 mln zł, ale w czwartym kwartale wydatki mogą być wyższe.

"W czwartym kwartale możemy się spodziewać wydatków na zdecydowanie wyższym poziomie" - powiedział Warpechowski.

Poinformował, że w czwartym kwartale istotna będzie realizacja planu inwestycyjnego.

"Możemy się spodziewać dwukrotnie większej skali wydatków niż w pierwszych trzech kwartałach, pewnie ok. 100 mln zł" - powiedział dyrektor finansowy.

Dodał, że prawdopodobnie grupa nie wykona prognozy na poziomie ponad 280 mln zł, ale kwota wydatków może zbliżyć się do poziomu 250 mln zł.

Jak poinformował, w przyszłym roku grupę czekają prawdopodobnie większe niż w tym roku wydatki inwestycyjne.

"Kumulacja wydatków będzie miała miejsce w latach 2022-23" - dodał Warpechowski.

Jak podano w prezentacji, zakładany przez Grupę Kęty poziom wydatków na inwestycje w 2021 r. wynosi 284 mln zł. W okresie trzech kwartałów na inwestycje przeznaczono 132 mln zł, czyli realizacja prognozy to 46 proc. W segmencie wyrobów wyciskanych poziom nakładów wyniósł 47,2 mln zł, w segmencie systemów aluminiowych 68,7 mln zł, a w segmencie opakowań giętkich 13 mln zł.

Grupa Kęty spodziewa się, że czwarty kwartał 2021 r., pomimo trudnego otoczenia, będzie lepszy w porównaniu do analogicznego okresu 2020 r. Grupa dostrzega dobre perspektywy popytowe - poinformowali przedstawiciele zarządu podczas czwartkowej wideokonferencji. W prezentacji podano, że sprzedaż może być wyższa o ok. 30 proc. rdr.

"Prognoza na cały rok powoduje, że spodziewamy się, że czwarty kwartał będzie lepszy rdr. (...) Spodziewamy się otoczenia, które będzie trudne dla nas (...), ale widzimy dobre perspektywy jeśli chodzi o popyt" - powiedział dyrektor finansowy i członek zarządu Rafał Warpechowski.

W raporcie za trzeci kwartał 2021 r. zarząd poinformował, że spodziewa się dobrej koniunktury w kolejnym kwartale, co w powiązaniu z wysokimi cenami surowców może przełożyć się na wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki