REKLAMA

Volkswagen wyliczył koszty dieselgate na 18,5 mld dolarów

2017-07-10 09:07
publikacja
2017-07-10 09:07

Afera dieselgate, w której ujawniono manipulowanie emisją spalin w samochodach grupy Volkswagen wyposażonych w silniki zasilane olejem napędowym, miała kosztować spółkę do 18,5 mld dolarów amerykańskich - takie kalkulacje sporządził zarząd firmy jeszcze przed podaniem informacji o skandalu.

fot. REUTERS / / FORUM

Kwota wynika z prezentacji ówczesnego kierownika VW Olivera Schmidta, który miesiąc przed przyznaniem się firmy do manipulacji przedstawił szacowane koszty skandalu podczas wewnętrznych obrad zarządu już w sierpniu 2015 roku – pisze agencja Reutera. Schmidt został aresztowany w styczniu bieżącego roku.

Sprawa dodatkowo obciąża Volkswagena z tytułu niedopełnienie obowiązków wobec udziałowców – każda spółka musi publikować informacje rynkowe z odpowiednim wyprzedzeniem. Ten wątek wciąż jednak badany jest przez prokuratorów. Niemiecki Bild, który dotarł do materiałów jest przekonany z kolei, że na spotkaniu, na którym prezentowane były prognozy Schmidta był obecny prezes całego przedsiębiorstwa – Martin Winterkorn.

Na razie żadna ze stron nie komentuje sprawy ze względu na prowadzone śledztwo – od komentarza dla Reutersa uchylił się rzecznik Volkswagena i niemiecka prokuratura.

MG

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~rezigiusz
Do tego koncern VAG ma oroblemy z ukladem hamulcowym przy 750 tys autach
~Awas
No i odszkodowania tylko w USA a w Europie klienci pominieci. Taka dyskrimacja to dopiero afera
xyz83
Nigdy więcej VW, nawet za dopłatą.
~rei
A jaki koszt planują afery Nordstream II?

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki