REKLAMA

Upadła brytyjska linia lotnicza Flybe. Bilety na loty miało 75 tys. osób

2023-01-28 22:56
publikacja
2023-01-28 22:56

Po dziewięciu miesiącach od wznowienia działalności, upadłość ogłosiła regionalna brytyjska linia lotnicza Flybe. W wyniku bankructwa "na płycie" zostanie około 75 tys. pasażerów, z czego 2,5 tys. miało bilety na loty zaplanowane na sobotę.

Upadła brytyjska linia lotnicza Flybe. Bilety na loty miało 75 tys. osób
Upadła brytyjska linia lotnicza Flybe. Bilety na loty miało 75 tys. osób
fot. Ben Birchall / / FORUM

"Flybe zaprzestało działalności, a wszystkie loty z i do Wielkiej Brytanii obsługiwane przez Flybe zostały odwołane i nie będą przełożone na inny termin. Jeśli mieliście lecieć z Flybe dzisiaj (w sobotę) lub w przyszłości, proszę nie podróżujcie na lotnisko, chyba że zorganizowaliście sobie alternatywny lot z inną linią lotniczą" - napisano w sobotę na stronie internetowej przewoźnika.

To już drugie bankructwo Flybe. Po raz pierwszy istniejąca od 1979 r. (choć pod tą nazwą dopiero od 2002 r.) linia upadła w marcu 2020 r. wskutek wstrzymania lotów w związku z pandemią Covid-19. Jej aktywa, w tym prawo do nazwy, kilka miesięcy później kupiła firma Thyme Opco, a nowy właściciel planował obsługiwanie 530 lotów tygodniowo na 23 trasach, głównie krajowych.

Nowe Flybe wystartowało w kwietniu zeszłego roku. Tuż przed bankructwem obsługiwało 21 tras z lotnisk w Birmingham, Belfaście i z londyńskiego Heathrow - głównie na inne brytyjskie lotniska, ale też do Genewy i Amsterdamu. Ani stare Flybe, które swego czasu było jedną z największych regionalnych linii lotniczych w Europie, ani jego ostatnie wcielenie nie obsługiwało żadnych tras do Polski.

Jak podaje stacja BBC News, wykupione bilety na odwołane w związku z bankructwem loty miało ok. 75 tys. pasażerów, z czego 2,5 tys. na sobotę. Administratorzy wyznaczeni do zarządzania masą upadłościową potwierdzili w sobotę, że zwolnionych zostało 277 z 321 pracowników Flybe.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

bjn/ akub/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zgadujzgadula
Zawsze mnie ciekawi jak tanie linie lotnicze zarabiają ...Jak startuje Ryanair zawsze się modle żeby np skrzydło nie odleciało tak trzeszczą te rzęchy
_xyz
A leciałeś kiedyś normalnymi liniami i masz jakiekolwiek porównanie czy tylko tak biadolisz na lowcosty podróżując nimi do roboty w UK?

Powiązane: Branża lotnicza

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki