REKLAMA

Unimot i Getka zasilą projekty OZE w Polsce amerykańskimi panelami fotowoltaicznymi

2021-09-24 14:42
publikacja
2021-09-24 14:42
Unimot i Getka zasilą projekty OZE w Polsce amerykańskimi panelami fotowoltaicznymi
Unimot i Getka zasilą projekty OZE w Polsce amerykańskimi panelami fotowoltaicznymi
fot. Soltech Energy / / Shutterstock

Unimot i amerykańska spółka Getka podpisały umowę na dostawy do Polski produkowanych przez First Solar cienkowarstwowych paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 30 MW - poinformował Unimot w komunikacie prasowym.

W początkowej fazie współpracy partnerzy będą wykorzystywać panele First Solar produkowane w Ohio, gdzie firma posiada zakłady o największej mocy produkcyjnej paneli fotowoltaicznych na półkuli zachodniej.

Panele fotowoltaiczne będą dostarczane od pierwszego kwartału 2022 r., z możliwością rozszerzenia dostaw wraz z rozwojem projektów fotowoltaicznych przez Unimot.

Unimot i Getka wcześniej współpracowały przy realizacji inicjatyw w zakresie zwiększania bezpieczeństwa energetycznego w regionie, jako mechanizmu wspierania regionalnych programów dywersyfikacji źródeł energii w Polsce. Firmy ogłosiły w czwartek podpisanie porozumienia o współpracy z NuScale w celu rozpoznania możliwości wdrożenia technologii małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce.

"W lipcu 2021 r. uruchomiliśmy własną linię produkcyjną paneli fotowoltaicznych w fabryce w Sędziszowie Małopolskim, które będą dostępne w ofercie należącej do nas marki AVIA Solar, a dzięki nawiązanej współpracy z First Solar, za pośrednictwem spółki Getka, uzupełnimy naszą lokalną produkcję o panele pochodzące ze Stanów Zjednoczonych. Cieszymy się, że współpraca w obszarze energetyki pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi rozwija się nie tylko w obszarze gazu i technologii atomowej, ale także w zakresie odnawialnych źródeł energii, w tym przypadku energii ze słońca. Z kolei wsparcie finansowe, którego udzieli EXIM, pozwoli nam zaoferować bardzo korzystne warunki handlowe dla naszych klientów" - powiedział prezes Unimotu Adam Sikorski.

First Solar to jeden z największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. Firma produkuje cienkowarstwowe moduły fotowoltaiczne przy użyciu w pełni zintegrowanego, ciągłego procesu, który odbywa się w jednym miejscu.

Unimot oferuje klientom hurtowym i detalicznym produkty paliwowe, gaz i energię elektryczną, pochodzącą m.in. ze źródeł odnawialnych. Spółka buduje sieć stacji paliw w Polsce pod marką AVIA, a od czerwca 2020 r. grupa oferuje panele fotowoltaiczne pod marką AVIA Solar.

Getka to mające swoją siedzibę w Oklahomie zintegrowane przedsiębiorstwo energetyczne oferujące konstrukcje do przesyłu oraz dostaw ropy naftowej, produktów rafineryjnych, oraz alternatywnej energii. (PAP Biznes)

pr/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Fotowoltaika

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki