USA: Radosław Sikorski będzie wykładowcą na Harvardzie

Radosław Sikorski będzie wykładowcą Centrum Studiów Europejskich na Uniwersytecie Harvarda w Bostonie - poinformował w piątek dyrektor tej placówki prof. Grzegorz Ekiert.

Były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski
Były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski (fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

Miło nam powitać Pana Sikorskiego w Centrum. Ma on unikalną perspektywę w sprawach polityki europejskiej i stosunków międzynarodowych i jesteśmy mu wdzięczni, że chce podzielić się z nami swymi spostrzeżeniami, które z pewnością wzbogacą naszą społeczność - napisał w komunikacie prasowym prof. Ekiert, dyrektor Centrum Studiów Europejskich (Center for European Studies) na Uniwersytecie Harvarda.

Były szef polskiej dyplomacji oraz były marszałek Sejmu obejmie na prestiżowej amerykańskiej uczelni funkcję tzw. "senior fellow". Jego rolą, jak wyjaśniono w komunikacie, będzie angażowanie się w intelektualne życie uczelni m. in. poprzez udział w seminariach i dyskusjach z kadrą naukową i studentami oraz wzmacnianie powiązań w Centrum pomiędzy teorią a praktyką, co ma umożliwić społeczności akademickiej oraz kadrze uczenie się od siebie nawzajem. Będzie to stanowisko typu "non-resident", czyli niewymagające stałej obecności na uczelni.

"Jestem zaszczycony, że będę mógł dzielić się swym doświadczeniem w polskiej i europejskiej polityce z amerykańską kadrą naukową i studentami - napisał cytowany w komunikacie Sikorski - Podążanie za prawdą, o czym mówi motto Harvardu, jest zawsze ekscytujące".

W komunikacie przypomniano, że Sikorski, zanim został marszałkiem Sejmu, był ministrem obrony, a później szefem polskiego MSZ. W tej roli, wraz z ministrem spraw zagranicznych Szwecji Carlem Bildtem, zaproponował projekt integracji Unii Europejskiej z jej wschodnimi sąsiadami, zwany Partnerstwem Wschodnim. W lutym 2014 roku, wraz z ministrami Niemiec i Francji, zainicjował na Ukrainie mediacje, które doprowadziły do zakończenia trwających od trzech miesięcy krwawych protestów i zamieszek w Kijowie. (PAP)

icz/ jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~zibi65

No cóż !!! taka to rola agenta wywiadu !!! Tylko którego ? Myślę że koleżanka Małżonka wie najlepiej !!!

! Odpowiedz
2 7 ~qaz

ktos tu komus zrobił laske :D

! Odpowiedz
0 3 ~bari

Dostał honorową i niepłatną fuchę dzięki małżonce, a piszą o tym prawdę na http://monsieurb.neon24.pl/post/127176,harvardzka-sciema-radka

! Odpowiedz
2 6 ~llll

Radoslawie uwazaj bo tam za takie kilometrowki czy osmiorniczki na koszt panstwa to bezdyskusyjnie wsadz cie do paki.W Polsce kazdy walek przez rzadzacych daje sie zamiesc pod dywan ale USA to nie Polska!

! Odpowiedz
1 11 ~malkontent

Niejaki Józef Światło (Fleischfarb Izaak) też, po ucieczce z Polski prowadził w USA wykłady ukazujące (w wielkim skrócie) całą prawdę o katowniach UB. Być może Amerykanie będą od naszej "gwiazdy" wymagali całej prawdy o działalności PO... Taka wiedza jest niezwykle wartościowa i pouczająca, ukazuje mechanizmy i kulisy działalności tego typu grup.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 23 ~ted

Proponuje następujące tematy wykładów:
1) Jak zarzynać watachy
2) Jak nażreć się ośmiorniczek za państwowe pieniądze
3) Jak wyłudzić kilometrówki
4) Jak naskakiwać oligarchom
5) Jak dać się podsłuchać :)

! Odpowiedz
0 13 ~EL

6) Jak w zadłużonym i biednym kraju kupić 28 foteli do MSZ za 300.000 złotych.
7) Jak mianować 23 letnią córkę kolegi ministra swoim doradcą w MSZ, płacąc potem komuś innemu za to co ona miała robić.

! Odpowiedz
7 2 ~-zbyszek1

Nie zarzynać tylko dorzynać. To żart. przenośnia literacka. Nie rozumiesz ale to normalne, że nie rozumiesz ale Sikorski tego nie mówił do ciemnej tłuszczy tylko do Donka i do nas lemingów.

! Odpowiedz
8 2 ~-zbyszek1 odpowiada ~EL

Minister Spraw Zagranicznych zajmuje się zakupem foteli do siedziby ministerstwa? Zabytkowego zresztą - co w tej sytuacji ma znaczenie. Masz mentalność sołtysa bratku.

! Odpowiedz
1 6 ~Malkontent odpowiada ~-zbyszek1

Nie łudź się. Wy jesteście "oświeceni" jedynie światłem próchna. A "ciemna tłuszcza" to niestety znak Twojej intelektualnej mizerii.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil