REKLAMA
WAŻNE

UE przeznaczy 75 mln euro na żywność dla najuboższych w Polsce

2012-11-29 13:19
publikacja
2012-11-29 13:19
Polska jest w gronie państw, które pozyskują najwięcej pieniędzy z Unii na realizację programu dostarczania nadwyżek żywności najuboższym. Około 15%, czyli 75 mln z budżetu przeznaczonego przez wspólnotę na ten program, trafia do naszego kraju. Jako członek UE Polska uczestniczy w tym programie od 2004 roku.

Wojciech Boguta z Agencji Rynku Rolnego tłumaczy, że Unia rozdzielając budżet bierze pod uwagę liczbę osób w danym kraju, poziom PKB na mieszkańca i procent stopy zagrożenia ubóstwem.

Za pieniądze przyznane przez Unię Agencja Rynku Rolnego skupuje żywność z różnych grup towarowych, według zapotrzebowania określonego przez organizacje charytatywne biorące udział w projekcie, które następnie przekazuje ją do najuboższych. Wojciech Boguta wyjaśnia, że w ustawie o pomocy społecznej jest określony katalog beneficjentów, pomoc powinna być skierowana między innymi do bezdomnych, bezrobotnych czy ubogich rodzin wielodzietnych.

Dziś na antenach europejskich radiofonii publicznych prowadzone są rozmowy w ramach Dnia Solidarności z Ubóstwem, które zostały zainicjowane przez Europejską Unię Nadawców- EBU.

IAR/ PR24/ Paulina Kozion/magos

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki