REKLAMA

Twisto wypowiada umowy niektórym klientom. W tle inflacja

Wojciech Boczoń2023-01-31 12:42analityk Bankier.pl
publikacja
2023-01-31 12:42

Niektórych użytkowników Twisto czeka niemiła niespodzianka. Fintech zdecydował się wypowiedzieć im umowy. Sprawa dotyczy 1 proc. klientów (ok. 2000). Firma tłumaczy to trudną sytuacją makroekonomiczną i wysoką inflacją.

Twisto wypowiada umowy niektórym klientom. W tle inflacja
Twisto wypowiada umowy niektórym klientom. W tle inflacja
/ Bankier.pl

Twisto to aplikacja mobilna powiązana z kartą płatniczą, za pomocą których można korzystać z płatności odroczonych. Pisaliśmy niedawno, że firma zdecydowała się zmienić cennik od nowego roku i ponieść opłaty za karty. Teraz wykonuje kolejny krok – wypowiada umowy niektórym użytkownikom - donoszą czytelnicy Bankier.pl.

Biuro prasowe Twisto tłumaczy, że sprawa dotyczy jedynie 1 proc. klientów. - Z uwagi na obecną sytuację makroekonomiczną i wysoką inflację utrzymanie konta tych klientów było dla nas niekorzystne, dlatego niestety podjęliśmy decyzję o ich dezaktywacji – usłyszeliśmy w Twisto.

Reklama

Klienci będą mogli korzystać z konta jeszcze przez dwa miesiące – do 1 kwietnia. W tym czasie użytkownicy powinni uregulować swoje zadłużenie i spłacić zaległości.

Twisto specjalizuje się w płatnościach odroczonych, czyli tzw. BNPL (ang. „Buy now, pay later”). Użytkownik może korzystać z nieoprocentowanego kredytu przez 30 dni.  Firma obsługuje w Polsce około 200 tys. klientów. Fintech podkreśla, że nie zamierza wychodzić z Polski.

Zakupy z BNPL, czyli jak działają i ile naprawdę kosztują płatności odroczone

Płatności odroczone szturmem zdobywają polski rynek e-commerce. Mówiąc w uproszczeniu, jest to nowoczesna odmiana tradycyjnych zakupów „na zeszyt”. Jakie są ich korzyści? Klient może otrzymać towar od razu, nie angażując własnych środków. Na bezkosztową spłatę zadłużenia ma około 30 dni. Wady? Jeśli się nie wyrobi, musi zapłacić odsetki. Podpowiadamy, gdzie i za ile można robić zakupy w ten sposób.


Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r. Telefon: 796 099 932

Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (11)

dodaj komentarz
forfun
Ot taka to pewność wysokiej jakości obsługi - żegnamy państwa była umowa ale wiecie rozumiecie - nie zadłużacie się więc papa
jacek-19
Nie wyobrazam sobie, zeby mogl karta Twisto zaplacic za obiad w Rzymie, kupic tam bilet na samolot do Paryza, tam zaplacic za hotel i za przelot do "domu". Tego sobie nie wyobrazam przy kartach BNPL i Twisto (i im podobnym). A Visa karte wyciagam i to wszystko jest zaplacone. Oprocz tego Visa sama kazdego 25-tego dnia miesiaca Nie wyobrazam sobie, zeby mogl karta Twisto zaplacic za obiad w Rzymie, kupic tam bilet na samolot do Paryza, tam zaplacic za hotel i za przelot do "domu". Tego sobie nie wyobrazam przy kartach BNPL i Twisto (i im podobnym). A Visa karte wyciagam i to wszystko jest zaplacone. Oprocz tego Visa sama kazdego 25-tego dnia miesiaca potraca z mojego konta "zaleglosci". Nie musze o tym pamietac, ze cos musze zaplacic. Nie widze przewagi kart BNPL, Twisto (i im podobnym) a wrecz przeciwnie Visa ma ogromna przewage nad BNPL.
blind-oln
Bo to są produkty dla tych bez zdolności w normalnym banku.
infinityhost
Też sobie nie wyobrażam płacić za to.
lebero654
Dopóki jej nie ukradną. Wtedy żegnajcie pieniązki bo kod ccv jest na karcie.
greatmongo
używałem twisto. Nigdy nie zalegałem z rata i nigdy nie brałem ekstra przedluzen.

Oczywiście mi wypowiedzieli.

Czyli zostawili sobie tych, którzy pożyczają od nich i korzystają z tych wszystkich funkcji
stain
Wyjadacze wisienek dla tych amatorskich biznesów nie są w cenie.
To oni mają zarabiać. Na każdym kliencie.
aszkenazyjski
Czyli co , teraz sie dowiedziales. Zydzi 13+ wiedza to . Dlatego tutaj tyle antysemickch wpisow.

Przodowy Pstrowski robil dla idei, obecnie Zoomek z nienawisci do Zydow, inspirowany glupota.
stain
No tak to jest z tymi fintechami. Banki potrafią wziąć na klatę grace period w KK pomimo wysokiej inflacji, bo do tego potrzeba kapitału i umiejętności zarządzania ryzykiem. W fintechach tego nie ma, dlatego dziś są, jutro ich nie będzie.
abab2
Bo to banki tworza pieniadz a nie fintechy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki