REKLAMA

Twisto podnosi opłaty. 20 zł miesięcznie za kartę

Wojciech Boczoń2022-11-02 09:19analityk Bankier.pl
publikacja
2022-11-02 09:19

Specjalizujący się w płatnościach odroczonych fintech Twisto zapowiedział zmiany w swojej ofercie. Od stycznia 2023 r. pojawi się nowy plan taryfowy, a w starych pakietach wzrosną opłaty. Za fizyczną kartę trzeba będzie zapłacić już blisko 20 zł miesięcznie.

Twisto podnosi opłaty. 20 zł miesięcznie za kartę
Twisto podnosi opłaty. 20 zł miesięcznie za kartę
/ Bankier.pl

W korespondencji wysłanej do klientów Twisto pisze, że zmiany podyktowane są obecną sytuacją makroekonomiczną na świecie - przyczyniły się do nich m.in. inflacja, wysokie stopy procentowe oraz rosnące koszty życia. W związku z tym od stycznia 2023 r. fintech wprowadzi nowy cennik. Od nowego roku w ofercie Twisto będą dostępne 3 plany: Start (0 zł), Online (9,99 zł) oraz Space (19,99 zł). Będą się one różniły pakietem dostępnych usług.

W podstawowym, bezpłatnym pakiecie Start użytkownik będzie miał do dyspozycji płatności odroczone w sklepach partnerskich Twisto, możliwość przesunięcia płatności na później oraz płatności w ratach. Pakiet Online, który będzie kosztował 9,99 zł, dodatkowo będzie zawierał kartę wirtualną do zakupów internetowych. Karty tej nie będzie jednak można podpiąć do takich usług jak Apple Pay czy Google Pay.

Reklama

Najbogatszy pakiet Space zdrożeje do 19,99 zł. Tu użytkownik dostanie już pełny zakres usług Twisto, czyli płatności odroczone, plastikową kartę (z możliwością podpięcia do Apple Pay i Google Pay), korzystne kursy wymiany walut czy Twisto Split.

Twisto informuje, że klient będzie mógł w dowolnej chwili zmienić swój plan taryfowy. W grudniu 2022 r. odpowiednia opcja umożliwiająca taką operację pojawi się w aplikacji mobilnej. Użytkownikom, którym nie w smak będą podwyżki Twisto proponuje przejście na bezpłatny plan Start. Można też wypowiedzieć umowę z fintechem, ale wcześniej trzeba będzie spłacić całość zadłużenia.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kjx
A co to jest to całe #FISTUJ ?

Powiązane: Podwyżki opłat bankowych

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki