REKLAMA
ZAPISY

Turcja nadal będzie blokować statki z rosyjską ropą

2022-12-08 15:55
publikacja
2022-12-08 15:55

Będziemy dalej blokować tankowce, które nie posiadają odpowiednich dowodów pełnego ubezpieczenia - poinformował w czwartek turecki urząd morski po tym, gdy USA zapewniły Turcję dzień wcześniej, że wprowadzenie limitu cen rosyjskiej ropy nie wymaga dodatkowej weryfikacji ubezpieczeń statków.

Turcja nadal będzie blokować statki z rosyjską ropą
Turcja nadal będzie blokować statki z rosyjską ropą
fot. zzkonst / / Pixabay

Urząd nazwał sprawdzanie ubezpieczeń "rutynową procedurą".

Tureckie ograniczenia weszły w życie od początku grudnia - podała agencja Reutera. Spowodowały one opóźnienia statków, które muszą przepłynąć przez tureckie cieśniny. Obecnie na przeprawę przez Bosfor czeka w korku 19 statków - poinformowała turecka agencja żeglugi Tribeca Shipping.

Po wprowadzeniu limitu cenowego firmy ubezpieczające tankowce nie mogą ubezpieczać statków przewożących rosyjską ropę - niezależnie od jej przeznaczenia - o ile nie została ona sprzedana w ramach wyznaczonego pułapu.

Embargo na sprowadzanie rosyjskiej ropy naftowej do Unii Europejskiej drogą morską i uzgodnione przez UE, G7 i Australię na 60 dolarów za baryłkę limit ceny ropy z Rosji transportowanej tą drogą weszły w życie w poniedziałek. Ograniczenia mają utrudnić Rosji finansowanie wojny na Ukrainie przy zachowaniu stabilności dostaw energii na świecie. (PAP)

kjm/ mal/

arch.

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (16)

dodaj komentarz
od_redakcji
Usuwa szaleniec.
Nawet Moderacja na bankier.pl jest Ukraińska.
Polska jak jedna na świecie pozwoliła, aby zagraniczne korpo przejęły media w Polsce, i nimi zarządzały. Np. Kto jest właścicielem bankier.pl ? Jest nim Bonnier Business Polska sp. z o.o. należy do szwedzkiej Grupy Bonnier – jednego z największych na świecie
Usuwa szaleniec.
Nawet Moderacja na bankier.pl jest Ukraińska.
Polska jak jedna na świecie pozwoliła, aby zagraniczne korpo przejęły media w Polsce, i nimi zarządzały. Np. Kto jest właścicielem bankier.pl ? Jest nim Bonnier Business Polska sp. z o.o. należy do szwedzkiej Grupy Bonnier – jednego z największych na świecie koncernów medialnych posiadającego 175 firm w 16 krajach. w 2015-01-13 Bonnier Business Polska kupił hurtowo Grupę Bankier.pl że nie wspomnę o niemieckim onet.pl
A ktoś kiedyś brzęknął, że "Polacy nie gęsi i swój język mają" Oj naiwności ludzka. Wygląda jak Rej, miał ciężki dzień.
adam.1983
Mi usunęli komentarz pro UA więc po prostu usuwają komentarze baz ich sprawdzenia, ktoś zgłosi to od razu z automatu kasacja.
endes
Co się dziwisz…ten portal niepolski w Polsce nie ma nic wspólnego z polską racją stanu… nic tylko poprawność polityczna, tępy pęd w kierunku zachodnich ideologii, blokowanie krytycznego i odmiennego myslenia, probanderowskia cenzura itd…
niederfurzdorf
A ja powiem tak. Zadziwiająco szybko rośnie eksport niemieckich towarów do Turcji. Na niemieckim rynku wg niemieckich dziennikarzy śledczych rekordowe ilości ropy z Rosji.
darius19
rozpaczliwe ruchy bandyckiej Rosji. Trolle jak "od redakcji" w amoku. Absurdalne wymysly, ze stalego katalogu propagandy. Juz malo kto to "lyka". I to wszystko Putler zafundowal. Po co? Dlaczego?
barnapapa odpowiada (usunięty)
tak to żałosne - ruskie żopy pokłute pokrzywą
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
od_redakcji odpowiada 300_pala
Nie na pewno nie, one są przed twoimi drzwiami.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki