Trump chce kary śmierci za przestępstwa nienawiści i terroryzm

2019-08-05 16:33
publikacja
2019-08-05 16:33

Amerykański naród musi potępić bigoterię, rasizm i białą supremację - oświadczył w poniedziałek prezydent USA Donald Trump, mówiąc o strzelaninach, do których doszło w weekend w Teksasie i Ohio. Dodał, że polecił FBI prowadzenie śledztwa ws. przestępstw z nienawiści oraz terroryzmu.

/ fot. Carlos Barria / Reuters
Trump opowiedział się za karą śmierci dla tych, którzy dopuszczają się masowych morderstw i przestępstw z nienawiści. Nazwał te morderstwa "zbrodniami przeciwko ludzkości". Zarazem podkreślił, że to "choroby psychiczne i nienawiść pociągają za spust", a nie sama broń.

Dodał, że do radykalizacji oraz "ohydnych zbrodni" przyczynił się internet oraz media społecznościowe.

W sobotę wieczorem 21-letni Patrick Crusius otworzył ogień na terenie centrum handlowego w El Paso na zachodzie Teksasu, zabijając 20 osób, w tym siedmiu Meksykanów, i raniąc 26.

Z kolei w niedzielę nad ranem 24-letni Connor Betts otworzył ogień na ulicy w słynącej z nocnego życia dzielnicy Oregon District w śródmieściu Dayton (Ohio). Do ataku użył karabinu, którym w ciągu ok. 30 sekund zabił dziewięć osób i ranił 27. Został zastrzelony przez policjantów z przechodzącego w pobliżu patrolu.

ulb/ bjn/

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Strzelanina w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki