Trump: Poradzimy sobie z "prezentem" od Korei Północnej

Prezydent Donald Trump powiedział we wtorek, że Stany Zjednoczone poradzą sobie z "prezentem bożonarodzeniowym" od Korei Płn. O tym, że Waszyngton dostanie "prezent" od Pjongjangu, mówił wcześniej wiceszef północnokoreańskiego MSZ.

(fot. Jonathan Ernst / Reuters)
Jak pisze agencja Reuters, w USA pojawiają się obawy, że Korea przygotowuje test rakiety balistycznej dalekiego zasięgu.

"Dowiemy się, co to za niespodzianka, i doskonale sobie z nią poradzimy" - powiedział Trump dziennikarzom w swojej posiadłości Mar-a-Lago. "Zobaczymy, co się stanie" - dodał prezydent.

"Może to miły prezent. Może (Kim Dzong Un - PAP) przyśle mi w prezencie piękną wazę, a nie test pocisku rakietowego?" - zażartował Trump.

Na początku grudnia 2019 r. o "prezencie" mówił wiceszef północnokoreańskiego MSZ Ri Tae Song. Ri przypomniał wówczas o terminie końca roku, jaki Pjongjang wyznaczył Waszyngtonowi na zmianę jego "wrogiej polityki" i przedstawienie nowych propozycji w rokowaniach dotyczących denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Jest "całkowicie w rękach USA, jaki prezent bożonarodzeniowy dla siebie wybiorą" - podsumował wiceminister.

Pjongjang domaga się zniesienia międzynarodowych sankcji nałożonych nań za jego zbrojenia oraz wstrzymania wszystkich wspólnych ćwiczeń wojskowych USA i Korei Płd. Waszyngton żąda natomiast, aby najpierw podjęte zostały konkretne kroki w kierunku całkowitej, możliwej do zweryfikowania i nieodwracalnej denuklearyzacji Korei Płn.

kib/ arch/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 pkc

Wiesz co taka rakieta może zrobić? Ja też nie wiem

! Odpowiedz
0 1 silvio_gesell

Gfzieś trzeba składować odpady nuklearne.

! Odpowiedz
4 13 mooooo

Korea grozi ??? To czysty zysk dla USA bo haracze za bazy wojskowe podniosą

! Odpowiedz
2 16 pakito

Korea grozi stanom, koń by się uśmiał

! Odpowiedz
2 26 _jasko

Czy to pierwszy raz. Koń by się uśmiał z reakcji stanów na te koreańskie "uszczypliwości".

Sierpień 2017: "Lepiej, by Korea nie groziła nam, bo spotkają ją ogień, furia i siła, jakich świat nie widział!" - grzmiał prezydent prosto z pola golfowego w New Jersey.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil