Totalizator Sportowy odprowadzi ponad 1 mld zł podatku od gier

Totalizator Sportowy odprowadzi w tym roku do budżetu państwa znacznie powyżej 1 mld zł z tytułu podatku od gier, wobec ponad 900 mln zł rok wcześniej - poinformował prezes spółki Olgierd Cieślik. Wzrost wartości podatku to efekt uruchomienia sieci salonów gier na automatach i kasyna internetowego.

(fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu)

"W 2018 roku całościowe wpływy (do Skarbu Państwa), zarówno z podatku od gier, jak i z dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych, przekraczały 2 mld zł, z czego samego podatku było ponad 900 mln zł - myślę, że w tym roku znacznie przekroczy on 1 mld zł" - powiedział prezes podczas piątkowej konferencji prasowej w Katowicach.

Totalizator Sportowy otworzył w piątek w stolicy Górnego Śląska jeden z największych salonów gier na automatach - zgodnie z przepisami w takim salonie może być do 50 urządzeń; na terenie powiatu jeden automat może przypadać na tysiąc mieszkańców. W sumie w czwartym kwartale tego roku spółka otwiera sto salonów różnej wielkości - łącznie do końca 2019 roku będzie ich w Polsce około 200, z 17 rodzajami maszyn.

"Rosnąca ilość salonów przekłada się na wyniki finansowe całego Totalizatora Sportowego, które w tym roku na pewno będą rekordowe ze względu na nasze nowe obszary działalności - zarówno salony gier na automatach, jak i obszar działalności online (...). Wyniki będą imponujące, co przełoży się również na wpływy do Skarbu Państwa i rekordowy wpływ ponad 1 mld zł podatku od gier. To kolejny bardzo ważny krok w naszej działalności" - powiedział prezes Cieślik.

Spółka spodziewa się, że w związku z dynamicznym rozwojem w nowych segmentach rynku, rok 2020 będzie kolejnym rokiem wzrostu wartości odprowadzanego do budżetu państwa podatku od gier.

Obecnie gracze mają dostęp do ponad 280 oryginalnych tytułów gier, spośród ponad 500 zgromadzonych w bazie spółki. W salonie w Katowicach znajdują się automaty pięciu producentów, m.in. automatyczna ruletka.

2019 r. to pierwszy pełny rok działania sieci salonów na automatach oraz kasyna internetowego, prowadzonych przez Totalizator Sportowy. Możliwość prowadzenia takiej działalności dała spółce znowelizowana ustawa o grach hazardowych. Firma m.in. uruchomiła sprzedaż gier liczbowych w internecie i sprowadziła do Polski Eurojackpot.

Prezes Cieślik przypomniał, że Totalizator Sportowy jest w okresie transformacji, zakładającej dynamiczne zmiany, m.in. poprzez rozwój nowych obszarów działalności, w 2-3 lata, wobec 5-7 lat, jakie podobne przemiany zajęły podobnym firmom w innych krajach. "Patrząc na wyniki jesteśmy dumni, że nam się to udaje" - podkreślił Cieślik. Przekształcenia polegają m.in. na ewolucji z tradycyjnego biznesu loteryjnego w kierunku nowoczesnych rozwiązań e-commerce.(PAP)

autor: Marek Błoński

mab/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.