REKLAMA

Tajemnica sukcesu PiS-u

2019-05-30 07:19
publikacja
2019-05-30 07:19

Dlaczego sondaże nie pokazywały dominacji PiS? Zamożniejsi i lepiej wykształceni wyborcy Koalicji Europejskiej zadeklarowali ankieterowi, że zagłosują, a potem zostali w domu. Wyborcy PiS odwrotnie: głosują, choć się nie przyznają - czytamy w czwartkowej "Gazecie Wyborczej".

fot. PiS / / Flickr

"GW" przypomina przedwyborczy sondaż Kantar przeprowadzony na jej zlecenie, a także dla gazety.pl i TOK FM. Wynikało z niego, że Koalicja Europejska w wyborach do europarlamentu ma jeden punkt procentowy przewagi nad PiS.

Po zapoznaniu się z tabelami wyników "Wyborcza" zauważa, że 56 proc. uprawnionych do głosowania województw popierających Koalicję deklarowali udział w wyborach, podczas gdy w województwach popierających PiS udział zapowiadało 45 proc.

"I w istocie - frekwencja w województwach +propisowskich+ wyniosła 45 proc. Tyle że w województwach +prokoalicyjnych+ wyniosła nie 56 proc., ale 44 proc." - czytamy.

Według gazety wyborcy Koalicji Europejskiej chętnie deklarują, że wezmą udział w wyborach, a potem spora część sobie odpuszcza. "Odwrotnie wyborcy PiS: zaniżony wynik Prawa i Sprawiedliwości w exit poll Ipsos (42,4 proc. przy rzeczywistym rezultacie 45,38 proc. - PAP) tłumaczył tym, że +wyborcy PiS ukrywali przed ankieterami fakt, że tak właśnie głosowali+" - podaje "GW".(PAP)

agzi/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane: Wybory do Parlamentu Europejskiego

Komentarze (30)

dodaj komentarz
kukuryku
Wobec tylu afer ,rozdaniu mafią podatkowym setek miliardów złotych,beznadziejnym rządom ,POKO ma jeszcze tylu wyborców to bezwzględny sukces.
Natomiast PiS odwrotnie , wobec sukcesów gospodarczych ,rządów bez afer ,przekazaniu wielu miliardów zł.zwykłym obywatelom,obniżeniu wieku emerytalnego , tylko takie poparcie
Wobec tylu afer ,rozdaniu mafią podatkowym setek miliardów złotych,beznadziejnym rządom ,POKO ma jeszcze tylu wyborców to bezwzględny sukces.
Natomiast PiS odwrotnie , wobec sukcesów gospodarczych ,rządów bez afer ,przekazaniu wielu miliardów zł.zwykłym obywatelom,obniżeniu wieku emerytalnego , tylko takie poparcie to klęska.
Pozdrawiam wszystkich wyborców
talmud
tajemnica pisu polega na "policzeniu " glosow konfederacji 4,47% zgodnie z aktem 447 just przeciwko ktorym protestowali - to jest majsterstyk
ciekawe jak nastepne rzady poradza sobie z problemem spolecznego rozdawnictwa - raz zapoczatkowane bedzie bardzo trudno skonczyc......ale w/g maksymy po nas to chociaz by potop......
grab
PiS wygrał bo kupił wyborców za ich własne pieniądze z podatków!
Proste ale skuteczne . Większość okazała się naiwna i tak zawsze będzie bo mamy w większości bezmózgowców.
histeryk
Oczywista oczywistość. Ale to nie wina tych, którzy zostali zmanipulowani, bo są słabo wykształceni. To wina tych, którzy tych manipulacji z pełnym wyrachowaniem się dopuszczają.
kapitaneo
No dobrze. Zdradzę wszystkim tajemnicę zwycięstwa PIS. Będzie to odpowiedź na pytanie: czy KO/PO ma jakikolwiek program. Czy oprócz totalnej obstrukcji KO/PO ma jakikolwiek pomysł na swoją działalność.
Jeżeli nie ma pozytywnej odpowiedzi na te pytania to myślę, że trzeba taką opozycję przenieść na śmietnik
No dobrze. Zdradzę wszystkim tajemnicę zwycięstwa PIS. Będzie to odpowiedź na pytanie: czy KO/PO ma jakikolwiek program. Czy oprócz totalnej obstrukcji KO/PO ma jakikolwiek pomysł na swoją działalność.
Jeżeli nie ma pozytywnej odpowiedzi na te pytania to myślę, że trzeba taką opozycję przenieść na śmietnik historii i zacząć tworzyć nową.
pull_up_terrain_ahead
A czy dobra zmiana ma jakikolwiek program? :) Zagrali ryzykownie w rozdawnictwo bo mają cały czas niezłą światową koniunkturę, niebędącą ich zasługą. Tylko tyle i aż tyle.
kapitaneo odpowiada pull_up_terrain_ahead
Czyli potwierdzasz, że PO/KO nie ma żadnego programu.
Po co zatem ktokolwiek ma na nich głosować?
pull_up_terrain_ahead odpowiada kapitaneo
Oczywiście że potwierdzam. Tak samo jak dobra zmiana, po co więc na nią głosujesz? :)
zenonka odpowiada pull_up_terrain_ahead
Program partii programem narodu. Najprościej wydaje się cudze pieniądze. Prawidziwa ocena rządów pis przyjdzie w momencie, w którym nastąpi pogorszenie koniunkury.
histeryk
widzę, że wierny oglądacz TVP i czytelnik gazet należących do srebrnej lub Biereckiego. Jota w jotę mówisz to samo co media należące do PIS i będące pod pełną kontrolą PiS.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki