T-Mobile Usługi Bankowe wyłączy stare wersje aplikacji mobilnych

Na 10 września 2017 r. TMUB zaplanował wyłączenie starych wersji aplikacji mobilnej oznaczonych numerem 3.x.x. Po tym terminie nie będzie ich już można pobrać, ani zalogować się z ich pomocą do systemu.

Jeśli nie zaktualizowaliście do tej pory aplikacji do najnowszej wersji, wkrótce możecie zostać do tego zmuszeni. Po 10 września stara aplikacja przestanie działać i nie zalogujecie się za jej pomocą do swojego konta. Nowa aplikacja dostępna jest na systemy operacyjne Android i iOS. Posiadacze telefonów z innymi systemami mogą korzystać z systemu bankowości internetowej w wersji RWD (Responsive Web Design).

(fot. stevanovicigor / YAY Foto)

Bank zapowiedział, że posiadacze telefonów wyposażonych w system Windows dostaną aktualizację posiadanej aplikacji, ale będzie ona jedynie otwierać przeglądarkę, aby uruchomić bankowość internetową T-Mobile Usługi Bankowe. Najprawdopodobniej będzie to więc działać w podobny sposób jak w Banku Ochrony Środowiska – aplikacja będzie tylko tzw. launcherem.

Bank tłumaczy, że nie rozwija już starych wersji aplikacji. Nowy program wykorzystuje natomiast najnowsze standardy technologiczne oraz bezpieczeństwa. Korzystanie z niego jest też szybsze i wygodniejsze.

Aktualizacja 07.09.2017. W odrębnej korespondencji rozesłanej do klientów bank poinformował także o zamiarze wyłączenia starej bankowości internetowej. Serwis będzie działał najpóźniej do 31 grudnia 2017 roku, przy czym bank zastrzegł sobie, że część funkcji może zostać wyłączona wcześniej.

Wojciech Boczoń

@wboczon

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl