Szefowa dyplomacji Szwecji: Trzeba zastanowić się nad sankcjami wobec Rosji

Minister spraw zagranicznych Szwecji Margot Wallstroem powiedziała w środę w wywiadzie dla internetowego wydania "Spiegla", że postępowanie Rosji w Syrii jest "absolutnie nie do zaakceptowania" i że należy zastanowić się na nałożeniem na Moskwę nowych sankcji.

"Postępowanie Rosji jest absolutnie nie do zaakceptowania. Trzeba skończyć z bombardowaniem ludności cywilnej. Musimy przeciwstawić się zbrodniom wojennym, trzeba je ścigać za pomocą środków prawnych. Unia Europejska mogłaby się zastanowić nad sankcjami wobec Rosji z powodu wojny w Syrii" - oświadczyła Wallstroem.

"Nie odpuścimy. Powinniśmy zatroszczyć się o to, by odpowiedzialni za tę wojnę zostali pociągnięci do odpowiedzialności" - zaznaczyła szefowa szwedzkiej dyplomacji.

Wallstroem wezwała społeczeństwa w krajach zachodnich do ulicznych protestów przeciwko polityce Rosji. "Wzywam wszystkich do wyjścia na ulice, by zaprotestować przeciwko temu, co dzieje się w Syrii" - powiedziała w wywiadzie dla "Spiegla". Jej zdaniem sytuacja na świecie jest bardzo napięta, "panuje strach przed trzecią wojną światową". (PAP)

lep/ ap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil