REKLAMA

Szefowa EBC: Gospodarka strefy euro jest bardzo podatna na wstrząsy ekonomiczne

2021-10-16 20:23
publikacja
2021-10-16 20:23
Szefowa EBC: Gospodarka strefy euro jest bardzo podatna na wstrząsy ekonomiczne
Szefowa EBC: Gospodarka strefy euro jest bardzo podatna na wstrząsy ekonomiczne
/ FORUM

Gospodarka strefy euro jest z powodu swojego globalnego charakteru bardzo podatna na wstrząsy ekonomiczne wynikające z zakłóceń światowych łańcuchów dostaw - ostrzegła w sobotę szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde.

"Istnieją oznaki, że globalna ekonomia może być w coraz większym stopniu źródłem wstrząsów dla Europy niż czynnikiem zapobiegającym niestabilności" - powiedziała Lagarde podczas sobotniego wykładu w Międzynarodowym Funduszu Walutowym. W swoim wystąpieniu skupiła się na aktualnych wyzwaniach światowego handlu, takich jak problemy z transportem czy niedobór półprzewodników.

Szefowa EBC podkreśliła, że gospodarka strefy euro jest ze względu na swój globalny charakter bardziej niż inne narażona na zakłócenia wynikające z utrudnień w światowym transporcie.

Obowiązujący od dekad system zakładający możliwie najkrótszy czas składowania sprowadzanych podzespołów i synchronizację dostaw przed końcowym montażem jest "bardzo podatny na systemowe zakłócenia" - zaznaczyła Lagarde. Dodała, że z tego powodu już teraz wiele firm utrzymuje większe zapasy potrzebnych im produktów, co może doprowadzić do zmian w dynamice światowego handlu. (PAP)

adj/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (14)

dodaj komentarz
piotr_malkontent
Coś tak mi się wydaje, że problemy stworzone przez eurokratów już wkrótce ich przerosną...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
bankster-kreator
Co nic ani mi się kosmita podobny do tej pani który robi burdel w całej unii, budzę się rano i okazuje się że to kobieta
bankster-kreator
Co noc śni mi się kosmita podobny do tej pani który robi burdel w całej unii, budzę się rano i okazuje się że to kobieta
kimdzongtusk
Jeszcze więcej druku! Spekuła na tzw. rynkach finansowych napompowała ceny akcji, surowców i tłucze na tym grube pieniądze... tylko szaraczki za to płacą, od Polski i UE po USA. Emisja pustego pieniądza + spekulacja limitami co2 ( głównie na tym sie obciaga a jakżeby inaczej, Meryll Lynch i bodaj JPMorgan ) = drożyzna Jeszcze więcej druku! Spekuła na tzw. rynkach finansowych napompowała ceny akcji, surowców i tłucze na tym grube pieniądze... tylko szaraczki za to płacą, od Polski i UE po USA. Emisja pustego pieniądza + spekulacja limitami co2 ( głównie na tym sie obciaga a jakżeby inaczej, Meryll Lynch i bodaj JPMorgan ) = drożyzna i spadek realnej siły nabywcej 99% zwykłych ludzi. 1% najbogatszych ubermenschen na tym się bogaci. Wyżej jest np, o musku i jak mu przysrasta majątek mimo, że Tesla bez dopłat podatników rzecz jasna, dawno by zbankrutowała.
ajwaj_
Zielone oszolomy masakruja UE, fake CO2, oplaty-podatki "zielone" itd
Najlepsze w swiecie samochody, malo szkodliwe, zdobycz pokolen ida na zlom.
Zastepowac je maja elektryki, do których nie ma pradu z wiatraczków, same sa tikajaca bomba chemicznych substancji szkodliwych. III swiat

lorelie
młody imigrant z Somali zabil kilka dni temu posła w UK !!! posła !!! sprawa jest celowo wyciszana.
300_pala
To pierwszy imigrant z Somalii urodzony w UK.
jarunia
gospodarka unijna upada z powodu polityki klimatycznej - to jest prawda
bha
Podatna coraz bardziej na rosnące codziennie w wielu krajach zadłużenie po uszy.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki