REKLAMA

Synektik modyfikuje harmonogram badań klinicznych kardioznacznika z powodu pandemii

2020-11-26 17:36
publikacja
2020-11-26 17:36
Syntetik

Z powodu pandemii Synektik modyfikuje harmonogram badań klinicznych kardioznacznika - podała spółka w komunikacie. Kolejna faza badań klinicznych rozpocznie się, przy założeniu istotnej poprawy sytuacji epidemiologicznej, w I kwartale 2021 r., wobec pierwotnie zakładanego startu w IV kwartale 2020 r.

Spółka tłumaczy, że na procedury założonego programu badań wpływ ma pandemia COVID-19, a w szczególności pogorszenie sytuacji epidemiologicznej w Polsce, Stanach Zjednoczonych oraz w większości kluczowych krajów Europy Zachodniej.

"Zarząd informuje, że kluczowy wpływ na zmianę harmonogramu ma istotna trudność prowadzenia badań klinicznych w obecnej sytuacji epidemiologicznej, w tym utrudnienia w dostępie do placówek i personelu medycznego oraz rekrutacji odpowiednich dla tej fazy badań uczestników" - napisano.

Jak dodano, zalecenia EMA (European Medicines Agency) i opinie branżowych ekspertów dotyczące prowadzania badań klinicznych w okresie pandemii rekomendują wykonywanie tylko tych badań, które zostały uznane za krytyczne ze względu na COVID-19. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki