Sukces studentów SGH, czyli jak CEPD stało się dużym przedsięwzięciem na wysokim poziomie

Kiedy w 2011 roku studenci Szkoły Głównej Handlowej nawiązali kontakt z Hong Kong University of Science and Technology, projekt CEPD miał być jedynie wyjazdem studenckim. W poprzednim roku jednak studenci przyciągnęli do Polski chiński biznes, a dziś współpracują z największymi polskimi firmami.

W minione wakacje odbyła się kolejna, szósta już edycja projektu CEPD (Chinese- - European Partnership for Development) organizowanego przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie we współpracy z Hong Kong University of Science and Technology. W tym roku jako uczelnia wspierająca, dołączył do projektu również Uniwersytet Tsinghua - od lat uznawany za najbardziej prestiżowy w Chinach, gdzie Polscy studenci, przy okazji wizyty w Pekinie, spotkali się z miejscowymi studentami.

Mimo że jest to inicjatywa studencka, organizatorzy z roku na rok mogą pochwalić się coraz wyższym poziomem merytorycznym wydarzenia. W tegorocznej edycji po raz pierwszy w historii projektu zorganizowano konferencję poświęconą stosunkom biznesowym Polski i Chin. - Coraz więcej młodych osób jest zainteresowanych Azją, a w szczególności Chinami, jeśli chodzi o rozwój swojej kariery zawodowej lub w kontekście pomysłu na własny biznes. Organizując konferencję, chcieliśmy przybliżyć studentom możliwości, jakie oferuje Azja oraz pokazać przykłady polskich firm i, czy polskich przedsiębiorców od lat odnoszących sukcesy na chińskim rynku - mówi Jakub Seta, koordynator CEPD.

Na projekt CEPD składają się trzy części: kwietniowa konferencja w Warszawie, wizyta studentów z Hong Kongu w Polsce oraz analogiczna wizyta polskich studentów w Chinach. Polacy w tym roku mieli okazję wziąć udział w inspirujących warsztatach i spotkaniach z przedstawicielami czołowych chińskich firm, takich jak np. DJI, światowym liderem w produkcji dronów wykorzystywanych między innymi w produkcjach filmowych.

Podczas tegorocznej edycji na uczestników projektu czekała wyjątkowa niespodzianka, a mianowicie - całodniowa wizyta w siedzibie partnera strategicznego projektu - Portu Morskiego Gdańsk. Studenci z Hong Kongu i warszawskiej SGH podczas intensywnego dnia mieli okazję wziąć udział w prezentacji poświęconej działalności portu, jego strategicznej pozycji w basenie Morza Bałtyckiego oraz zwiedzić na co dzień niedostępne tereny portu wraz z terminalem kontenerowym. Wizytę zwieńczyło spotkanie w gondoli widokowej kapitanatu Portu Północnego, gdzie na uczestników czekał piękny widok na cały port.

Wśród tegorocznych partnerów projektu pojawiły się również, między innymi, takie firmy, jak: KGHM Polska Miedź, IBM, Dr Irena Eris, Santander Universidades czy LOTOS.

Długoterminowym celem projektu jest wykształcenie grupy młodych ekspertów w zakresie relacji gospodarczych Europy i Chin oraz promocja Polski jako potencjalnego rynku inwestycyjnego dla azjatyckiego kapitału.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.