REKLAMA

Strzelanina w Niemczech. Są ofiary śmiertelne

2020-02-20 00:32, akt.2020-02-20 10:59
publikacja
2020-02-20 00:32
aktualizacja
2020-02-20 10:59

Policja oficjalnie potwierdziła śmierć ośmiu osób w zbrojnych atakach w środę późnym wieczorem na bary w Hanau, minimum sześć osób jest poważnie rannych. Trwa poszukiwanie sprawców.

/ fot. KAI PFAFFENBACH / Reuters

Niemiecka Federalna Prokuratura Generalna (BGA) przejęła w czwartek śledztwo w sprawie Tobiasa R., który zabił dziewięć osób w mieście Hanau. BGA, zajmująca się szczególnie ciężkimi przestępstwami przeciw państwu, traktuje sprawę jako możliwy zamach terrorystyczny.

Z dotychczasowych ustaleń policji wynika, że pierwszy atak na bar miał miejsce w środę w śródmieściu Hanau około godziny 22. Do baru z wodnymi fajkami wtargnął zamachowiec i zastrzelił z pistoletu trzy osoby, co najmniej jedną poważnie ranił. Świadkowie mówią, że zamachowców mogło być kilku i po ataku odjechali spod baru czarnym samochodem.

Drugi atak miał miejsce kilkanaście minut później, w podobnym barze oddalonym o 2,5 km, w dzielnicy Kesselstadt. Tutaj zamachowiec/zamachowcy zastrzelili pięć osób i pięć ranili. Świadkowie napadu w relacji regionalnej rozgłośni radiowej mówili, że słyszeli osiem lub dziewięć strzałów, nie są też zgodni czy zamachowiec był jeden, czy też było ich kilku.

Policja potwierdziła w czwartek rano, że mężczyzna podejrzany o zastrzelenie co najmniej ośmiu osób w Hanau został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu.

„Prawdopodobny sprawca został znaleziony martwy w swoim domu w Hanau. Specjalne oddziały interwencyjne policji również odkryły tam też inne ciało. Dochodzenie jest w toku. Obecnie nic nie wskazuje na to, że są inni sprawcy ”, napisała policja na Twitterze.

Z ustaleń "Bilda" wynika, że był on obywatelem Niemiec i miał pozwolenie na broń myśliwską. W samochodzie mężczyzny znaleziono amunicję.

Morderca, który w środę wieczorem zabił dziewięć osób w mieście Hanau, działał z pobudek radykalnie prawicowych - wynika z ustaleń dziennika "Bild". Zostawił on list i nagranie wideo, w których przyznaje się do winy.

Policja nie upubliczniła treści listu i nagrania, ale z informacji, do których dotarł tabloid, wynika, że morderca, Tobias R., prezentuje w nich "poglądy, z których wiele ma charakter skrajnie prawicowy".

Hanau położone jest około 20 kilometrów na wschód od Frankfurtu nad Menem i ma prawie 100 000 mieszkańców.

wr

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
wojteks102
Panno A.M. krew tych ofiar spoczywa na pani rękach.
dziki_losos
Niby jaki związek ma chadecja z poglądami skrajnie prawicowymi, o których mówi artykuł? Ja nie widzę żadnego. A może implikujesz, że zamachowiec był imigrantem? Nie wygląda na to. Czy może, że kanclerz Niemiec obciążona jest winą za ksenofobiczne zachowania obywateli?

Nie ma usprawiedliwienia dla takich pustych
Niby jaki związek ma chadecja z poglądami skrajnie prawicowymi, o których mówi artykuł? Ja nie widzę żadnego. A może implikujesz, że zamachowiec był imigrantem? Nie wygląda na to. Czy może, że kanclerz Niemiec obciążona jest winą za ksenofobiczne zachowania obywateli?

Nie ma usprawiedliwienia dla takich pustych stwierdzeń. Winny jest tylko i wyłącznie zabójca.
and00 odpowiada dziki_losos
jak to jaki wpływ miała Chadecja, a w szczególności pani Angela?

Swoimi decyzjami o bezprawnym wpuszczeniu milionów inżynierów i lekarze z Afryki, spowodowała takie a nie inne zmiany nastawienia i poglądów i postaw etnicznych Niemców

Jakoś przed ubogaceniem kulturowym w Niemczech było spokojniej

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki