REKLAMA

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 5,8 proc. Nowe dane GUS

2021-09-23 10:05
publikacja
2021-09-23 10:05
Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 5,8 proc. Nowe dane GUS
Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 5,8 proc. Nowe dane GUS
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

Stopa bezrobocia w sierpniu 2021 r. wyniosła 5,8 proc. wobec 5,8 proc. w lipcu - podał Główny Urząd Statystyczny.

Jak podał GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w sierpniu 960,8 tys. wobec 974,9 tys. osób w lipcu.

Wcześniej Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii informowało, że według szacunków resortu stopa bezrobocia w sierpniu pozostała na poziomie z lipca 5,8 proc.

Stopa bezrobocia rejestrowanego nie jest jedyną miarą, przy pomocy której ekonomiści badają sytuację na rynku pracy. Drugą popularną metodą jest badanie ankietowe (BAEL), przy pomocy którego np. stopę bezrobocia dla wszystkich państw UE określa Eurostat. Więcej o różnicach między oboma podejściami przeczytasz w artykule „Ilu właściwie jest w Polsce bezrobotnych i kim są? [Tłumaczymy]”.

Sierpniowego zestawienia stóp bezrobocia BAEL dla państw UE jeszcze nie znamy (dane pojawią się 1 września o 11:00). Lipcowy odczyt dla naszego kraju pokazał 3,4 proc., co dało naszemu krajowi czwarte miejsce w UE.

(PAP Biznes)

luk/ ana/

Źródło:PAP
Tematy

To żabkość na rynku

17 000 zł przychodu gwarantowanego przez rok do 12 000 zł na rozwój biznesu tylko 5000 zł wkładu własnego w pełni wyposażony sklep

Komentarze (9)

dodaj komentarz
koperytko
Obecne wymagania dla pracownika - prawo jazdy i nic więcej. Pracy ma się nauczyć. Obecnie kto chce to moze pracować
grzegorzkubik
Jest 5,8% bezrobocia i to jest fakt.
bha
Fakt statystyczny, a życie na rynku pracy, zatrudniania płapcy od lat swoją drogą elastyczności na Maxa.
bha odpowiada bha
I Płacy.......
jas2 odpowiada bha
Niezły bełkot... Napisz to jeszcze raz, ale po polsku.
bha
Na coraz bardziej od lat elastycznym ,niepewnym ,sezonowym ,czasowym ,na niepełnych etatach ,śmieciowo-zleceniowym ,na niby dzieła na wymuszane samozatrudnienia oraz szaro -czarnym dane podawane o aktualnej stopie bezrobocia nie tylko tu lecz w wielu krajach jest niestety tylko pojęciem względnym i abstrakcją oderwaną od Na coraz bardziej od lat elastycznym ,niepewnym ,sezonowym ,czasowym ,na niepełnych etatach ,śmieciowo-zleceniowym ,na niby dzieła na wymuszane samozatrudnienia oraz szaro -czarnym dane podawane o aktualnej stopie bezrobocia nie tylko tu lecz w wielu krajach jest niestety tylko pojęciem względnym i abstrakcją oderwaną od rzeczywistości rynkowej.
nepot_synekurzasty
5,8 % wg GUS-u, a ile naprawdę ? 15,8 ?
jas2
Eurostat też oszukuje.
"Według opublikowanych 1 września br. danych, w lipcu 2021 roku zharmonizowana stopa bezrobocia, liczona według definicji przyjętej przez Eurostat, wyniosła w Polsce 3,4 proc. wobec 6,9 proc. unijnej średniej"
qwertas
Praca jest na co drugiej poczcie, w każdym magazynie czy co trzeciej Żabce. Nie mówiąc już o Amazonie czy supermarketach. Nie wiem w jakim grajdołku mieszkasz, ale by 16% gminy była bezrobotna w 8.2021 to niezłe niedojdy życiowe.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki