REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Stalprofil utworzył odpisy i rezerwy; wpływ na wynik brutto za III kw. to 14,4 mln zł

2016-10-12 15:37
publikacja
2016-10-12 15:37

Zarząd Zrug Zabrze, spółki zależnej Stalprofilu, podjął decyzję o zawiązaniu rezerw i utworzeniu odpisów, które obniżą skonsolidowany wynik finansowy brutto grupy o 14,4 mln zł - poinformował Stalprofil w komunikacie.

"(...) Dokonano audytu wewnętrznego i przeglądu ryzyk biznesowych związanych z działalnością spółki ZRUG Zabrze. W ślad za dokonanym audytem, przeprowadzono pogłębione analizy prawne i biznesowe, uwzględniające aktualny stan istniejących ryzyk w spółce. Na podstawie wyników tej analizy oraz swojego obecnego stanu wiedzy, zarząd spółki zależnej ZRUG Zabrze, podjął (...) decyzję o zawiązaniu rezerw i utworzeniu odpisów, na łączną kwotę 14,414 mln zł (przed uwzględnieniem efektu podatkowego)" - podano w komunikacie.

Jak podano, kwota 12,95 mln zł wynika z realizacji zakończonego zadania "Budowa gazociągu DN 700 Szczecin-Gdańsk, Etap II gazociąg DN 700 Karlino-Koszalin, Etap III gazociąg DN 700 Koszalin - Słupsk oraz Etap IV gazociąg DN 700 Słupsk - Wiczlino".

Na początku lipca Stalprofil podał, że przeprowadzi w ramach grupy restrukturyzację działalności w segmencie usług budowy rurociągów. W efekcie grupa w 2017 r. może odzyskać zdolność do generowania w tym obszarze dodatniego wyniku finansowego. Działalność ta w ramach grupy jest wykonywana przez spółkę zależną, Zrug Zabrze (Stalprofil ma blisko 63 proc. udziałów, a Izostal 37,1 proc.).

Pierwszy etap obejmuje restrukturyzację operacyjną Zrug Zabrze. W drugim etapie spółka zostanie połączona ze Stalprofilem. (PAP)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki