Soros zainwestuje 500 mln dolarów w firmy uchodźców i migrantów

George Soros przechodzi od słów do czynów. Jeden z najbogatszych inwestorów zamierza zainwestować m.in. w firmy zakładane przez uchodźców i migrantów.

(fot. Luke MacGregor / )

- Postanowiłem przeznaczyć 500 milionów dolarów na inwestycje, które dotyczyć będą potrzeb migrantów, uchodźców i społeczności, które ich przyjmują. Zainwestuję w startupy, działające już firmy, inicjatywy społeczne i inne przedsięwzięcia zakładane przez samych migrantów i uchodźców – napisał Soros w oświadczeniu, które dziś publikuje „Wall Street Journal”.

Mianem „naszej wspólnej winy” Soros określił brak przygotowania i zastosowania odpowiednich mechanizmów, które poradziłyby sobie ze zwiększonym napływem imigrantów, którzy opuszczają swoje kraje „ze względu na wojny domowe i opresyjne reżimy lub skrajną biedę”. O odpowiedź na trwający kryzys migracyjny, autor oświadczenia zwrócił się nie tylko do rządów, ale i do sektora prywatnego.

86-letni inwestor dodał, że choć jego „podstawowym obszarem zainteresowania jest pomoc migrantom i uchodźcom przybywającym do Europy”, to będzie też „szukał pomysłów inwestycyjnych, które pomogą migrantom na całym świecie”.

- Wszystkie inwestycje, których dokonam będą własnością moich organizacji non-profit. Mają być udane – ponieważ chcę, pokazać, że prywatny kapitał też może odgrywać konstruktywną rolę w pomoc migrantom – a wszelkie zyski z nich płynące przeznaczone zostaną na finansowanie programów prowadzonych przez Fundacje Społeczeństwa Otwartego (ang. Open Society Foundations), w tym na programy, z których korzystają migranci i uchodźcy – napisał Soros.

Według zestawienia agencji Bloomberga, wartość majątku Sorosa wynosi obecnie 24,7 miliarda dolarów, co daje mu 25. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie. Dzisiejsze oświadczenie wydane zostało na marginesie trwającego zgromadzenia ogólnego ONZ, z którego agendami Soros chce współpracować w ramach zapowiedzianych inwestycji.

- Mam nadzieję, że moje zaangażowanie zainspiruje innych inwestorów do wzięcia udziału w tym samym dziele – zakończył.

Michał Żuławiński

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~mety_na_oczach

sam nie mam pieniędzy mimo dorabiania w weekendy, a ta menada rozdaję pieniądzem nierobom, ja nie wierzę..co to za nowy ład..

! Odpowiedz
0 2 ~PejsataOBŁUDA

To niech Izrael ich przyjmie OK. mamona zostanie w śród swoich..OK.....nieee .Obłudnik chciały inne kraju uszczęśliwić Izrael nie ..

! Odpowiedz
0 2 ~robinhood

Niemcy obliczyli, że około 40% uchodźcomigrantów to kompletni analfabeci (we własym języku oraz bez wykształcenia) a około 75 % przybyłych to analfabeci z punktu widzenia edukacji europejskiej. Niedawno w DE został przegłosowany program deportacyjny, tych co nie pochodzą z obszrów wojny oraz tych, co się do niczego nie nadają (analfabetów). Stąd odzew spekulanta Janosika.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~gosia

To dlaczego nie inwestuje w tych ubogich krajach?!tam na miejscu niech zapewni im dobrobyt

! Odpowiedz
2 9 ~buuuuuu

Soros to taki synonim Hitlera finansowego.

! Odpowiedz
2 13 ~s123

Oby zdechł rychło i w męczarniach...

! Odpowiedz
2 16 ~Karllos

to jest "!$@%^" bo człowiekiem nie można nazwać, odpowiedzialny za przyszłą wojnę w europie.... tak samo jak żydzi w USA byli odpowiedzialni i finansowali hitlerowskie niemcy żeby rozbić europę tak samo robią teraz....

! Odpowiedz
1 15 ~Uwaga

Panie Soros, jeżeli się nie nawrócisz to pomrzesz w grzechach swoich.

! Odpowiedz
17 4 ~Dawid

Soros to dobroczyńca polski który dofinansowuje Gazetę Wyborczą gdy tępy Kaczystoski PISland przestał kupować tam ogłoszenia. Gazeta to jedyną gazeta intelektualistów w tępym polskim narodzie. Odwalcie się od Sorosa

! Odpowiedz
0 11 ~maciejjjjko

stary zdezelowany degenerat. Może do I sra Ela, Syrii lub USA za 500 baniek dowieziesz i zainwestujesz?. co? Europa i Dax na shortach na agendzie?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil