REKLAMA
NIE PRZEGAP

Snapchat może pomóc odnaleźć zaginionych nastolatków

2016-05-25 09:46
publikacja
2016-05-25 09:46
Snapchat może pomóc odnaleźć zaginionych nastolatków
Snapchat może pomóc odnaleźć zaginionych nastolatków
/ snapchat.com

Snapchat może pomóc odnaleźć zaginionych nastolatków. W Międzynarodowym Dniu Dziecka Zaginionego do młodych użytkowników tego medium społecznościowego zwraca się Fundacja ITAKA.

Izabela Jezierska Świergiel z zarządu ITAKI apeluje o upublicznianie wizerunków młodych ludzi, długotrwale zaginionych. Można to zrobić ściągając ich zdjęcia ze strony snap.zaginieni.pl. Aplikacja umożliwia zamianę wizerunku użytkownika na twarz innej osoby. Fundacja Itaka proponuje młodym ludziom zastąpienie swojej twarzy zdjęciem osoby zaginionej, a dodatkowo nagranie informacji o tym, kiedy ta osoba zaginęła i gdzie ostatnio była widziana. Celem jest upublicznienie wizerunku osób zaginionych i zapoznanie z nim jak największej liczby użytkowników aplikacji.

Co roku rodzice i opiekunowie zgłaszają zaginięcie około 9 tysięcy dzieci. Dwie trzecie z tej liczby zaginionych to nastolatki - młodzi ludzie uciekają z domu z powodu problemów, ulegają wypadkom, niekiedy stają się ofiarami przestępstw. Izabela Jezierska Świergiel podkreśla, że wiele poszukiwań kończy się szczęśliwie. W krótkim czasie odnajduje się 90 procent dzieci, w tej liczbie także wiele nastolatków. Jednak są też osoby poszukiwane długotrwale, dłużej niż rok. Obecnie ITAKA poszukuje 84 takich osób.

Fundacja ITAKA - oraz rodziny zaginionych nastolatków - liczą na to, że dzięki publikacji wizerunków osób zaginionych uda się dotrzeć do około 900 tysięcy odbiorców, użytkowników Snapchata. Dzięki mediom społecznościowym udaje się odszukać zaginionych nieraz po latach - zaznacza Izabela Jezierska Świergiel.

IAR Bożena Falkowska/magos

Źródło:IAR
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki