REKLAMA
WEBINAR

Skorygowana strata netto grupy Polenergia w III kw. wyniosła 11,3 mln zł

2022-11-02 19:18
publikacja
2022-11-02 19:18

Skorygowana strata netto grupy Polenergia w trzecim kwartale 2022 roku wyniosła 11,3 mln zł - poinformowała spółka w szacunkowych danych. W okresie trzech kwartałów 2022 roku skorygowany zysk netto grupy spadł do 107,7 mln zł

Skorygowana strata netto grupy Polenergia w III kw. wyniosła 11,3 mln zł
Skorygowana strata netto grupy Polenergia w III kw. wyniosła 11,3 mln zł
/ Polenergia

W III kwartale 2021 roku skorygowany zysk netto wynosił 53,7 mln zł.

"Na wyniki finansowe Grupy osiągnięte w okresie dziewięciu miesięcy zakończonych 30 września 2022 roku (w szczególności w drugim i trzecim kwartale) wpłynęła niespotykana do tej pory skala zmienności cen energii elektrycznej i gazu ziemnego oraz trudna sytuacja w systemach elektroenergetycznych w Europie" - napisano w komunikacie.

"Skutkowała ona między innymi znaczącym wzrostem kosztu profilu negatywnie wpływającym na przychody ze sprzedaży energii elektrycznej pochodzącej z farm wiatrowych i fotowoltaicznych oraz wynik ze sprzedaży energii elektrycznej do odbiorców" - dodano.

Polenergia podała, że skorygowany wynik EBITDA Grupy w trzecim kwartale 2022 roku wyniósł 33 mln zł i był niższy o 62,1 mln zł w stosunku do wyniku w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Spółka poinformowała, że przyczyniły się do tego głównie niższy wynik na sprzedaży energii elektrycznej z aktywów OZE w konsekwencji istotnego wzrostu kosztu profilu oraz odchyleń wolumenowych produkcji aktywów od pozycji zabezpieczającej sprzedaż, niższy wynik na sprzedaży energii do odbiorców w konsekwencji znaczącego wzrostu kosztu profilu odbiorców i odchyleń wolumenowych od pozycji zabezpieczających oczekiwane zużycie oraz niższy wynik na optymalizacji pracy ENS (w związku z brakiem sprzyjających warunków rynkowych), która w pozytywny sposób wpłynęła na wynik w analogicznym okresie 2021 roku.

W okresie dziewięciu miesięcy 2022 roku skorygowany wynik EBITDA Grupy wyniósł 244,3 mln zł i był niższy rdr o 38 mln zł.

Polenergia zastrzegła, że prezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Ostateczne skonsolidowane wyniki zostaną przedstawione w skonsolidowanym raporcie za trzeci kwartał 2022 roku, którego publikację zaplanowano na 23 listopada 2022 roku. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki