Siła i smak najlepszych kubańskich cygar

Dlaczego wielu miłośników cygar uważa właśnie cygara kubańskie, za najlepsze? Co sprawia, że te cygara są tak unikatowe? Aromat czy może ich bogactwo? Poniżej przedstawiamy powody, dla których wielu nazywa kubańskie cygara creme de la creme.

Dlaczego kubańskie cygara są uważane za najlepsze na świecie?

1. Jest wiele powodów by tak sądzić. Po pierwsze, Kuba jest miejscem z którego wywodzi się cygaro. Wielu z producentów i pracowników zwijających cygara, wykonuje swój zawód jako tradycję, swoisty "spadek" po przodku. Wiele z upraw tytoniu rozlokowanych na innych obszarach, opiera się na roślinach, które urosły z nasion sprowadzonych z Kuby. Gdy rząd Kuby uspołecznił przemysł tytoniowy na początku 1960 roku, wielu producentów opuściło kraj. Ci przedsiębiorcy, nazwani Kubańskimi Emigrantami, zabrali ze sobą nasiona, które umożliwiły im założenie firm z innych krajach.2. Kubańska ziemia jest jeszcze innym powodem dla którego tutejszy tytoń jest uważany za najlepszy na świecie. Ogromną rolę odgrywa także klimat umożliwiający idealny rozwój tych roślin. Wysoka wilgotność powietrza przy jednoczesnej wysokiej temperaturze i wielu słonecznych dniach sprawiają, że uprawy są lepsze niż gdziekolwiek indziej.

3. Kolejnym czynnikiem jest to, że wszystkie składniki kubańskiego cygara pochodzą z jednego kraju, często z tej samej plantacji. Wyróżniamy trzy części cygara: wkładka, zawijacz i wrapper. Wielu producentów spoza Kuby używa do każdej z tych części, półproduktów pochodzących z różnych krajów. Czasami zdarza się, że tytoń umieszczony w takim cygarze pochodzi nawet z czterech (i więcej) różnych krajów. Ale nie w cygarze kubańskim!

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil