Wicepremier, szef MSZ Radosław Sikorski, który uczestniczy w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, w piątek spotkał się z amerykańskim sekretarzem stanu Marco Rubio. Za nami kolejna dobra dyskusja: o G20, wsparciu dla Ukrainy, stosunkach transatlantyckich - podkreślił Sikorski po spotkaniu.


O spotkaniu z amerykańskim sekretarzem stanu szef MSZ poinformował w piątek na platformie X.
„Dziękuję sekretarzowi stanu USA Marco Rubio za kontynuację naszej zeszłotygodniowej rozmowy z Waszyngtonu. Za nami kolejna dobra dyskusja - o G20, wsparciu dla Ukrainy, stosunkach transatlantyckich i polskim modelu transformacji ustrojowej” - napisał szef MSZ na platformie X. Do wpisu załączył zdjęcie z Rubio.
Dziękuję @SecRubio za kontynuację naszej zeszłotygodniowej rozmowy z Waszyngtonu. Za nami kolejna dobra dyskusja - o G20, wsparciu dla Ukrainy, stosunkach transatlantyckich i polskim modelu transformacji ustrojowej. pic.twitter.com/VHuuR28Hbg
— Radosław Sikorski 🇵🇱🇪🇺 (@sikorskiradek) February 13, 2026
Sikorski w ubiegłym tygodniu odwiedził Stany Zjednoczone, gdzie m.in. uczestniczył w zorganizowanej przez Departament Stanu USA konferencji ministerialnej na temat zabezpieczenia łańcuchów dostaw minerałów krytycznych.
Po konferencji przekazał, że przeprowadził szereg rozmów bilateralnych, w tym z Rubio, z którym rozmawiał o minerałach krytycznych, oraz o Wenezueli, Iranie, Kubie, wojnie w Ukrainie. - I stwierdzam, że z sekretarzem stanu podzielamy większość ocen i działań - podkreślił Sikorski.

W stolicy Bawarii trwa Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa, najważniejsze coroczne spotkanie dotyczące polityki bezpieczeństwa. W wydarzeniu biorą udział m.in. sekretarz generalny NATO Mark Rutte i amerykański sekretarz stanu Marco Rubio. Polskę reprezentują premier Donald Tusk oraz szef dyplomacji Radosław Sikorski. (PAP)
pab/ par/




























































