Sasin: Nigdy nie zapowiadaliśmy "500+ dla emerytów"

PiS nigdy nie zapowiadało "500+ dla emerytów" - powiedział w poniedziałek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

(fot. Grazyna Myslinska / FORUM)

Jak dodał, prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił tylko o tym, że rząd i PiS pracuje nad "jakimś pomysłem, który ma dać emerytom dodatkowe pieniądze".

Sasin pytany w radiu ZET, kiedy "emeryci dostaną swoje "500+", które zapowiada Jarosław Kaczyński", odparł: "Ale nie zapowiada, właśnie to jest całe oszustwo tego komunikatu, który gdzieś w mediach non stop się pojawia". "My nigdy nie zapowiadaliśmy - mówię o PiS - 500+ dla emerytów" - podkreślił minister.

Pytany czy oznacza to, że nie będzie specjalnego dodatku, szef KSRM zastrzegł, że tego nie powiedział. "Mówię tylko tego, że mówienie o "500+" nie jest prawdą" - zaznaczył. "Jarosław Kaczyński powiedział tylko tyle, że pracujemy dzisiaj i w rządzie, i w PiS-ie, nad jakimś pomysłem, który ma dać emerytom dodatkowe pieniądze" - zauważył Sasin.

Jak wyjaśnił, rząd w najbliższych dniach będzie finalizować prace na przyszłoroczną waloryzacją emerytur. "Chcielibyśmy, żeby była bardziej sprawiedliwa, czyli dawała większe zyski tym, którzy mają najniższe świadczenia" - zapowiedział.

Według ministra specjalny dodatek to "kolejny krok". "To jest coś innego niż waloryzacja. I tak jak mówię, nie jestem w stanie pani dziś nic więcej powiedzieć, ponieważ nie mamy jeszcze do końca sprecyzowanego poglądu. To nie jest łatwa decyzja" - mówił minister.

Sasin podkreślił również, że sprawa dodatku nie jest "kiełbasą wyborczą", ponieważ to nie PiS o tym mówi. "Przecież nie my mówimy, że przed wyborami, albo za chwilę jakiś deszcz pieniędzy spadnie na emerytów" - zaznaczył Sasin.

Minister mówił, że ws. dodatku nie może podać żadnych konkretów, ponieważ byłoby to "niepoważne" i "rozbudzające oczekiwania". "Pracujemy nad mechanizmem, którego emeryci oczekują. Jak będzie konkret, to będzie ten konkret komunikowany" - zapewnił.

"Super Express" z pierwszej połowy września napisał, że "wygląda na to, że dla emerytów i rencistów nadejdą wreszcie lepsze czasy". "Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdradził +Super Expressowi+, że trwają zaawansowane prace nad projektem "500+ dla emerytów" - podkreślono. Kaczyński w ówczesnej rozmowie z "SE" powiedział, że sprawa dodatku specjalnego dla emerytów jest omawiana na posiedzeniach rządu i kierownictwa partii. Jak zaznaczył, jest jeszcze "zbyt wcześnie" na przedstawienie konkretnych projektów.

"Jednak zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany" - podkreślił. W ocenie prezesa PiS "to jest bardzo trudna sprawa". "Emerytów i rencistów jest ogromna liczba, przeszło 9 mln. Każda niewielka podwyżka to jest ogromna suma. Ale mimo wszystko będziemy w tym kierunku szli" - dodał Kaczyński.(PAP)

agzi/ par/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 karbinadel

Ktoś pewnie policzył, ile to by kosztowało - i stwierdził, że nawet PiS nie jest w stanie tyle kasy wyciągnąć od tych, co jeszcze pracują

! Odpowiedz
1 4 elzbieta24

Po 40 latach pracy otrzymałam emeryturę 1100zl a bezrobotny dostaje 1000zl .Jaka tu sprawiedliwosc ,to ten bezrobotny nigdy nie pójdzie do pracy bo po co ,jak może sobie dorobić na czarno plus 1000 zl w kieszeni ,to się ciągnie od Komuny że najbardziej pokrzywdzeni są Ci co pracowali uczciwie przez całe swoje życie a teraz mają racje głodowe na życie.Ja pracowałam w Służbie Zdrowia a wiadomo jakie są ubogie zarobki .Może Rząd pomyśli nad tym żeby wszyscy emeryci otrzymywali średnią krajową taką samą emeryturę jak przepracuja pełne lata emerytalne 100% ,75%emerytury jak bedą pracowac 3/4 a 50% emerytury za 20 lat pracy ,a nie k.od zarobków. Bo to jest oszustwo .Rząd zaniża zarobki po to, żeby póżniej wypłacać małe emerytury.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 2 jendreka

Uwaga uwaga władza się udają.

! Odpowiedz
3 6 jendreka

O to to właśnie. Sam słyszałem słowa p. Rachwalskiej. Co to już ja wyrzucili z PiS, a może była na porażkach i nie wie co mówiła, a może oni wszyscy już się gubię w tych wszystkich obiecankach.

! Odpowiedz
3 11 borma

Klamia i kreca na wszystkie strony.

! Odpowiedz
7 16 kaczka-po-smolensku

co za obleśny kłamca kiedy w Polsce reaktywują partię emerytów i rencistów nie ma naszego głosu na Wiejskiej a nas jest 9mln razem mozemy znieść kazdy rzad i kazdego polityka

! Odpowiedz
34 11 silvio_gesell

No i dobrze, bo emeryturę należy uzależnić od ilości wychowanych dzieci, które płacą ZUS.

! Odpowiedz
7 25 pull_up

Co z księżmi i zakonnicami?

! Odpowiedz
4 19 search

To prezesowi trzeba zabrac emeryture, diete, dodatki poselskie bo cale zycie z kotem mieszka

! Odpowiedz
10 7 silvio_gesell odpowiada search

Dokładnie tak.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne