Samsung opatentował smartfon z rozwijanym ekranem

Choć Samsung boryka się z problemami z wypuszczeniem na rynek składanego smartfona Galaxy Fold, koreańska firma opatentowała już nowe rozwiązanie – smartfon z rozwijanym ekranem. Do wniosku patentowego dotarł holenderski portal Let’s Go Digital.

Dzięki systemowi rolek ekran smartfona będzie mógł zostać powiększony o ok. 60 proc. Rozwijany ekran sprawi, że po złożeniu urządzenie z łatwością zmieści się w kieszeni. 

(fot. Dado Ruvic / Reuters)

Wyświetlacz będzie rozwijany nie wszerz, a wzdłuż za pomocą specjalnego suwaka, co może okazać się pomocne m.in. podczas przewijania strony internetowej, czy podczas rozmowy wideo. Aparaty, zarówno szerokokątny jak i teleobiektyw, znajdą się w górnej części ekranu.

Jak donosi portal Let’s Go Digital, ekran będzie można wysunąć ręcznie lub automatycznie, co umożliwi dodatkowy przycisk z boku urządzenia. W obudowie znajdą się dwie rolki, które zapewnią prawidłowe wsuwanie i wysuwanie ekranu. Gdy ekran będzie złożony, przez uszkodzeniem będzie go chroniła obudowa.

Patent dotyczy jedynie mechanizmu, nie projektu, więc ostatecznie wygląd smartfona może być inny.
Patent dotyczy jedynie mechanizmu, nie projektu, więc ostatecznie wygląd smartfona może być inny. (fot. WIPO / )

WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) opublikowała patent Samsunga kilka dni temu. Trudno jednak przewidzieć, kiedy smartfon z rozwijanym ekranem trafi na rynek. Koreański producent obecnie boryka się z problemami przy wypuszczeniu do otwartej sprzedaży rozkładanego smartfona Galaxy Fold. Podczas testów wadliwa okazałą się m.in. folia ochronna wyświetlacza i nieszczelne zawiasy, przez które do środka dostawały się drobinki kurzu.

Zgodnie z pierwotnymi planami Samsung Galaxy Gold miał trafić do sprzedaży jeszcze w kwietniu, ale ze względu na wadliwy ekran rozpoczęcie sprzedaży opóźni się co najmniej do lipca.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 wektorwg

A nas na uczelniach kolejne opracowania naukowe.....

! Odpowiedz
2 22 adamp222666

A co na to nasza armia naukowców żyjąca z kasy PODATNIKÓW ? Pewnie myśli ,
gdzie jechać na wakacje za łatwo pozyskane apanaże .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.