Samsung opatentował smartfon z rozwijanym ekranem

Marcin Kaźmierczak2019-06-14 10:02redaktor Bankier.pl
publikacja
2019-06-14 10:02

Choć Samsung boryka się z problemami z wypuszczeniem na rynek składanego smartfona Galaxy Fold, koreańska firma opatentowała już nowe rozwiązanie – smartfon z rozwijanym ekranem. Do wniosku patentowego dotarł holenderski portal Let’s Go Digital.

Dzięki systemowi rolek ekran smartfona będzie mógł zostać powiększony o ok. 60 proc. Rozwijany ekran sprawi, że po złożeniu urządzenie z łatwością zmieści się w kieszeni. 

/ fot. Dado Ruvic / Reuters

Wyświetlacz będzie rozwijany nie wszerz, a wzdłuż za pomocą specjalnego suwaka, co może okazać się pomocne m.in. podczas przewijania strony internetowej, czy podczas rozmowy wideo. Aparaty, zarówno szerokokątny jak i teleobiektyw, znajdą się w górnej części ekranu.

Jak donosi portal Let’s Go Digital, ekran będzie można wysunąć ręcznie lub automatycznie, co umożliwi dodatkowy przycisk z boku urządzenia. W obudowie znajdą się dwie rolki, które zapewnią prawidłowe wsuwanie i wysuwanie ekranu. Gdy ekran będzie złożony, przez uszkodzeniem będzie go chroniła obudowa.

Patent dotyczy jedynie mechanizmu, nie projektu, więc ostatecznie wygląd smartfona może być inny. / fot. WIPO /

WIPO (Światowa Organizacja Własności Intelektualnej) opublikowała patent Samsunga kilka dni temu. Trudno jednak przewidzieć, kiedy smartfon z rozwijanym ekranem trafi na rynek. Koreański producent obecnie boryka się z problemami przy wypuszczeniu do otwartej sprzedaży rozkładanego smartfona Galaxy Fold. Podczas testów wadliwa okazałą się m.in. folia ochronna wyświetlacza i nieszczelne zawiasy, przez które do środka dostawały się drobinki kurzu.

Zgodnie z pierwotnymi planami Samsung Galaxy Gold miał trafić do sprzedaży jeszcze w kwietniu, ale ze względu na wadliwy ekran rozpoczęcie sprzedaży opóźni się co najmniej do lipca.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
wektorwg
A nas na uczelniach kolejne opracowania naukowe.....
adamp222666
A co na to nasza armia naukowców żyjąca z kasy PODATNIKÓW ? Pewnie myśli ,
gdzie jechać na wakacje za łatwo pozyskane apanaże .

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki