REKLAMA

Premiera składanego smartfona od Samsunga przesunięta z przyczyn technicznych

2019-04-23 14:40
publikacja
2019-04-23 14:40

Premiera składanego smartfona Galaxy Fold od Samsunga została przesunięta. Producent potwierdził, że nie wszystko działa w taki sposób, aby zadowolić swoich wymagających użytkowników. Dlatego wprowadzenie zapowiadanej innowacji w świecie smartfonów nie odbędzie się na czas.

Koreański gigant potwierdza, że musi wstrzymać się z wypuszczeniem na rynek Galaxy Fold. Wprowadzenie smartfona wiązało się z dużymi emocjami wśród fanów nowych technologii. Szybko się jednak okazało, że poza innowacyjnymi rozwiązaniami Galaxy Fold ma również wady, przez które nie może trafić do użytkowników.

/ samsung.com

Wady Galaxy Fold przyczyną opóźnienia

Samsung Galaxy Fold miał trafić do sprzedaży w tym tygodniu. Po testach przeprowadzonych przez recenzentów okazało się, że produkt nie powinien jeszcze trafić w ręce użytkowników. Koreańczyk zdecydował się na przeprowadzenie kolejnych testów i naniesienie poprawek. Główną przyczyną złych recenzji jest niedopracowanie porażająco drogiego smartfona.

– Wstępne wnioski z analizy zgłoszeń dotyczących ekranu wskazują, że przyczyną problemu mogą być siły działające na górne i dolne elementy zawiasu, które są odsłonięte, a które pozwalają uzyskać kształt urządzenia. Pojawił się także przypadek, w którym substancje znalezione wewnątrz urządzenia wpływały na zachowanie ekranu – oświadcza Samsung.

Recenzenci nie otrzymali informacji o tym, że folia na smartfonie nie jest ochronną warstwą, tylko integralną częścią Galaxy Fold. Większość z testerów pozbyła się folii, a co za tym idzie, ekrany zaczęły się psuć. Jednak to nie jedyny powód opóźnienia premiery. Źle działają również zawiasy łączące dwa ekrany, przez co do urządzenia mogą dostać się kurz, pyłki czy piasek, które mogą uszkodzić ekran.

– Podejmiemy działania, by jeszcze lepiej zabezpieczyć ekran. Dodatkowo upewnimy się, aby informacja dotycząca ochrony oraz korzystania z ekranu, w tym warstwy ochronnej, była dla użytkowników jasna i czytelna, tak by konsumenci mogli w pełni wykorzystać potencjał Galaxy Fold – czytamy w oświadczeniu.

Samsung komunikował wprowadzenie Galaxy Fold jako przyszłość urządzeń mobilnych. Musimy jednak zaczekać na nową kategorię smartfonów. Pierwszy na świecie 7,3-calowy wyświetlacz z możliwością złożenia na tę chwilę zawodzi i musi zostać dopracowany.

Co dalej z Galaxy Fold?

Samsung poinformował w oświadczeniu, że nowa data premiery zostanie podana w ciągu kilku tygodni. Mimo opóźnień decyzja o opóźnieniu premiery jest dobrym ruchem ze strony Samsunga, jak widać, producent uczy się na swoich błędach. Po wypuszczeniu na rynek Galaxy Note 7, którego bateria wybuchała, a jego właściciele nie mogli wsiąść z nim na pokład samolotu. Na kolejny tego rodzaju błąd nie może sobie pozwolić. Na tę chwilę urządzenie, w którym źle działa jego najważniejsza część, czyli składany ekran, nie może zostać wprowadzony do sprzedaży.

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
debordian
dobry sprzęt to taki, który kupuję i przez kilka lat nie mam potrzeby kupować nowego. takie zabawki niedopracowane to tylko dla ludzi, którzy mają za dużo kasy na bzdury.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki